اختصاص ۲۷۰ میلیارد ریال اعتبار به حوزه ی سلامت استان مرکزی پس از سفر وزیر بهداشت

۲۳ آذر ۱۴۰۱ | ۰۷:۲۹ کد : ۳۱۲۳۸ اخباراصلی
تعداد بازدید:۳۶۵
چند روز پس از سفر یکروزه ی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به استان مرکزی و افتتاح چندین طرح درمانی در شازند و البته بازدید از پروژه های عمرانی در اراک، ۲۷۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل و توسعه ۲ طرح درمانی شهر اراک اختصاص یافت.
اختصاص ۲۷۰ میلیارد ریال اعتبار به حوزه ی سلامت استان مرکزی پس از سفر وزیر بهداشت

به گزارش وب دا مرکزی، نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی در این رابطه گفت: ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل بیمارستان زنان و زایمان اراک و ۷۰ میلیارد ریال اعتبار دیگر نیز در راستای تکمیل و تجهیز مرکز دیالیز خیرساز بیمارستان امیرالمومنین این شهر اختصاص یافت.

محمدحسن آصفری افزود: از اعتبارات سفر ریاست جمهوری به اراک، مبلغ چهار هزار میلیارد ریال برای تکمیل این مرکز درمانی اختصاص یافته است که تاکنون یک چهارم آن تخصیص و با قول مساعد وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مقرر شد مابقی آن نیز در اسرع وقت به حساب دانشگاه علوم پزشکی اراک واریز شود.

وی گفت: به گفته وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مشکلی برای تجهیز بیمارستان ولی عصر(عج) اراک وجود ندارد و نگرانی اصلی در خصوص زمانبندی اتمام این طرح است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد : نمایندگان مردم در خانه ملت کلیات لایحه معافیت واردات مواد اولیه دارویی، شیرخشک و تجهیزات پزشکی از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده را تصویب کردند.

وی در پایان گفت: برخی از اطفال یا بیماران خاص علاوه بر دارو برای درمان خود به برخی از مکمل های دارویی هم نیاز دارند که تولید کننده داخلی بنا به دلایلی رغبتی به تولید این محصولات ندارد، زمانی که این مکمل‌ها از خارج وارد می‌شود به چند برابر قیمت واقعی به دست بیماران می رسد که باید در این راستا نیز تدابیر ویژه‌ای اندیشیده شود.

کلید واژه ها: اراک پزشکی درمان بیمارستان تکمیل ریال


نظر شما :