معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت در جلسه با رئیس امور هماهنگی و تلفیق بودجه سازمان برنامه و بودجه کشور

۰۲ مرداد ۱۴۰۱ | ۰۷:۵۵ کد : ۲۸۰۰۹ اطلاعیه
تعداد بازدید:۱۲۵۱
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت در جلسه با رئیس امور هماهنگی و تلفیق بودجه سازمان برنامه و بودجه کشور

دکتر بهروز رحیمی در جلسه با دکتر دریالعل رئیس امور هماهنگی و تلفیق بودجه سازمان برنامه و بودجه کشور بیان کرد: پرداخت به‌موقع حقوق و مزایای کارکنان نظام سلامت از مهم‌ترین و بااهمیت‌ترین موضوعات معاونت توسعه مدیریت و منابع است که انتظار داریم سازمان برنامه و بودجه کشور نگاه ویژه‌ای به آن داشته باشد.

به گزارش روابط عمومی معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، دکتر رحیمی با بیان این‌که کارکنان خدوم وزارت بهداشت با تمام توان تلاش کرده‌اند که امنیت سلامت جامعه را حفظ کنند، گفت: اهمیت، ارزش و جایگاه مدافعان سلامت در دوران همه‌گیری ویروس منحوس کرونا به‌وضوح نمایان شد و آنان بدون هیچ چشم‌داشتی برای حفظ امنیت سلامت جامعه کوشیدند.

وی در ادامه بیان کرد: از وظایفی که بر عهده داریم تأمین امنیت شغلی و همچنین برقراری مستمر و به‌موقع حقوق و مزایای کارکنان نظام سلامت است که باید با جدیت این مهم را دنبال کرد و از سازمان برنامه و بودجه می‌خواهیم توجه ویژه‌ای به این موضوع داشته باشد.

دکتر رحیمی با تأکید بر اهمیت امنیت شغلی کارکنان نظام سلامت اظهار کرد: طبق فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص امنیت شغلی کارکنان نظام سلامت، در تلاش هستیم که از سازمان اداری و استخدامی کشور مجوزهای لازم را اخذ کنیم که البته به‌موازات پیگیری این مهم، درخواست مجوز استخدام نیروی انسانی در وزارت بهداشت در سال جاری را به سازمان‌های ذی‌ربط داده‌ایم که در حال گذراندن مراحل اداری است.

وی همچنین بیان کرد: موضوع تبدیل وضعیت کارکنان نظام سلامت و همچنین اخذ مجوز استخدام، نیازمند پست سازمانی و ردیف بودجه است که در همین راستا وزارت بهداشت بیش از 230 هزار پست بلاتصدی دارد که در صورت صدور مجوز، مانعی برای اختصاص پست سازمانی نخواهیم داشت.

معاون وزیر بهداشت همچنین با اشاره به اهمیت حوزۀ سلامت و حفظ امنیت سلامتی مردم و جامعه در کشور اظهار داشت: حوزۀ سلامت را باید با نگاهی ویژه مورد توجه قرار داد و تأمین نیروی انسانی در این حوزه را در راستای قوانین و مقررات تا حصول نتیجه‌ای مطلوب دنبال خواهیم کرد.

دکتر رحیمی در پایان با اشاره به اهمیت رفاهیات کارکنان نظام سلامت بیان کرد: بارها در همۀ مصاحبه‌های خود عنوان کرده‌ام که باید در راستای قوانین و مقررات، رفاهیات پرسنل به‌موقع پرداخت شود و نباید خللی در آن به وجود بیاید و همۀ تلاش وزارت بهداشت در این است که منابع مالی مورد نیاز در خصوص پرداخت‌های مذکور به‌موقع از سازمان برنامه و بودجه تأمین شود.

کلید واژه ها: معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت دکتر بهروز رحیمی دکتر دریالعل رئیس امور هماهنگی و تلفیق بودجه سازمان برنامه و بودجه کشور پرداخت به‌موقع حقوق و مزایای کارکنان نظام سلامت رفاهیات کارکنان نظام سلامت امنیت شغلی کارکنان نظام سلامت کرونا سازمان برنامه و بودجه کشور


( ۵ )

نظر شما :