پیام تبریک معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت به مناسبت روز پزشک

۰۱ شهریور ۱۴۰۱ | ۰۸:۵۱ کد : ۲۸۷۶۹ اطلاعیه
تعداد بازدید:۴۴۰
به گزارش روابط عمومی معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، دکتر رحیمی در پیامی که متن آن به شرح ذیل است، روز پزشک را تبریک گفت.
پیام تبریک معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت به مناسبت روز پزشک

یا من اسمه دوا و ذکره شفاء

فرا رسیدن اول شهریورماه، سالروز بزرگداشت حکیم ایرانی، شیخ‌الرئیس ابوعلی سینا فرصتی مغتنم برای قدردانی از جایگاه جامعه ساعی و توانمند پزشکان کشورمان است آنان که با پشتوانه دانش و ایثار پیام‌آور سلامتی برای جامعه‌اند.

این روز نمادین علاوه بر پزشکان، متعلق به همه کسانی است که در راه حفاظت از سلامت مردم تلاش می‌نمایند ولیکن برکسی پوشیده نیست که پزشکان ضامن سلامت جامعه و فرشتگان نجاتی هستند که درد جسم را با روح بلند خود در سایه لطف الهی التیام می‌بخشند؛ سفیدپوشانی که در شرایط خاص امروز در مقابل تمام کمبودها و کاستی‌ها صبر پیشه کرده‌اند و بر اساس وظیفه انسانی خود تنها به نجات جان مردم فکر می‌کنند و شادمانند از خدمتی که به خلق می‌کنند در برابر رضایت خالقشان.

این جان‌فشانی و تلاش شبانه‌روزی و بی‌وقفه از چشم مردم قدردان و عزیز کشورمان پنهان نمانده و کادر درمان بارها و بارها مورد تمجید و تکریم آنان قرار گرفته‌اند.

در این ایام ماه محرم و عزاداری سید و سالار شهیدان، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام سلامت، روز پزشک را به خانواده بزرگ جامعۀ پزشکی به‌ویژه اساتید، اعضای هیئت‌علمی، پزشکان، کارکنان و دانشجویان مجموعه وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی که با رشادت‌ها و ازخودگذشتگی‌های خود در کارزار کرونا جامه خدمت پوشیدند و تلاش کردند رخت تندرستی به تن آسیب‌دیدگان و مبتلایان کرونا کنند، تبریک گفته و از درگاه ایزد منان، آرزوی سلامتی و توفیق خدمت به مردم را برای این بزرگواران خواهانم.

اطمینان دارم جامعۀ پزشکی با تکیه‌بر دانش، مهارت و اخلاق و بر پایۀ روحیۀ خلاق بر آنچه سلامت بشر را به خطر می‌اندازد غلبه خواهد کرد و در مسیر ارتقاء و اعتلای همه‌جانبه نظام سلامت مؤثر خواهد بود.

کلید واژه ها: تبریک معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت دکتر بهروز رحیمی روز پزشک اول شهریورماه ابوعلی سینا جامعۀ پزشکی کرونا جان‌فشانی بزرگداشت


( ۲ )

نظر شما :