معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت: افتتاح بیش از ۲۰۰۰ پروژۀ بهداشتی تا پایان سال

۱۴ شهریور ۱۴۰۱ | ۰۹:۰۸ کد : ۲۹۰۸۲ اطلاعیه
تعداد بازدید:۶۸۳
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت با اشاره به افتتاح ۲۵۰۰ پروژه بهداشتی در سال جاری، گفت‌: ساخت و تجهیز هر تخت بیمارستانی ۳ میلیارد تومان هزینه در بر دارد.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت: افتتاح بیش از ۲۰۰۰ پروژۀ بهداشتی تا پایان سال

به گزارش روابط عمومی معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، دکتر بهروز رحیمی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی تسنیم درباره افتتاح پروژه‌های بهداشتی و درمانی در دولت سیزدهم اظهار کرد:‌ حدود 5500 پروژه در دست ساخت داریم که 4500 مورد آنها پروژۀ بهداشتی است؛ تمرکز دولت سیزدهم و تأکید مقام عالی وزارت بهداشت، اتمام پروژه‌های بهداشتی با توجه به دستور مقام معظم رهبری مبنی بر تقویت نظام شبکۀ بهداشتی است.

وی افزود:‌ از بین این 4500 پروژۀ بهداشتی، بیش از 2500 مورد برای افتتاح در سال جاری هدف‌گذاری شده است و تاکنون بیش از 800 پروژه بهداشتی افتتاح شده و حدود 1900 پروژه دیگر نیز تا پایان سال افتتاح خواهد شد.

دکتر رحیمی ادامه داد:‌ در حوزۀ بیمارستانی 252 پروژه داریم که 48 هزار و 500 تخت بیمارستانی را شامل می‌شود؛ اولویت امسال ما افتتاح 10 هزار تخت بیمارستانی است که 3000 تخت در تهران افتتاح خواهد شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت با بیان اینکه برنامه ما تا چهار سال آینده، اتمام و تکمیل ساخت 48 هزار تخت بیمارستانی است؛ دربارۀ هزینۀ ساخت و تجهیز هر تخت بیمارستانی گفت:‌ به ازای هر یک عدد تخت بیمارستانی 100 متر مربع فضا نیاز است و ساخت هر متر مربع، 15 میلیون تومان هزینه دارد یعنی به ازای هر تخت بیمارستانی به 1.5 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم و به همین میزان نیز هزینۀ تجهیز تخت‌‌ها می‌شود. در مجموع به‌صورت تقریبی می‌توان گفت که ساخت و تجهیز هر تخت بیمارستانی سه میلیارد تومان هزینه در بر دارد.

وی با ارائه مثالی افزود:‌ به عبارت دیگر یک بیمارستان یکصد تخت خوابی نیاز به 300 میلیارد تومان هزینه دارد.

به گفته دکتر رحیمی بیمارستان مهدی کلینیک یکی از اولین بیمارستان‌‌های مگاهاسپیتال ایران است که بیش از 1200 تخت خواهد داشت و بیمارستان‌های شهدای تجریش و شریعتی 2 نیز در دست ساخت هستند تا روند ارائه خدمت به بیماران تسهیل شود.

کلید واژه ها: معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت افتتاح پروژۀ بهداشتی تخت بیمارستانی دکتر بهروز رحیمی بیمارستان مهدی کلینیک مگاهاسپیتال شهدای تجریش شریعتی 2 ساخت و تجهیز


( ۲ )

نظر شما :