دکتر رحیمی در شورای مدیران معاونت توسعه مدیریت و منابع: حفظ امنیت سلامت مردم منوط به تأمین به‌موقع منابع و جذب نیروی انسانی متخصص

۰۲ مرداد ۱۴۰۱ | ۲۳:۴۵ کد : ۲۸۰۴۲ اطلاعیه
تعداد بازدید:۵۱۲
دکتر بهروز رحیمی در جلسۀ شورای مدیران معاونت توسعه وزارت بهداشت با تأکید بر اهمیت تأمین به‌موقع منابع مالی و جذب نیروی انسانی متخصص در وزارت بهداشت بیان کرد: مهم‌ترین رسالت وزارت بهداشت، تأمین سلامت مردم است که این مهم در صورت تخصیص و تزریق به‌موقع بودجه مناسب و همچنین تأمین نیروی انسانی متخصص توسط سازمان‌های ذی‌ربط محقق می‌شود و این امر نیاز به توجه بیشتری توسط این سازمان‌ها دارد.
دکتر رحیمی در شورای مدیران معاونت توسعه مدیریت و منابع: حفظ امنیت سلامت مردم منوط به تأمین به‌موقع منابع و جذب نیروی انسانی متخصص

به گزارش روابط عمومی معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، دکتر بهروز رحیمی بابیان این‌که باید منابع از محل مالیات بر ارزش‌افزوده را در راستای ارتقا سیستم بهداشت مدیریت کنیم، گفت: حوزۀ بهداشت از مهم‌ترین حوزه‌ها در نظام سلامت است و با توجه به این‌که بودجه اختصاص داده‌شده به حوزۀ بهداشت محدود بوده و درآمد اختصاصی هم ندارد، بهترین منابع پایدار برای تقویت حوزۀ بهداشت، منابع از محل مالیات ارزش‌افزوده است.

وی در ادامه بیان کرد: برای دریافت منابع از محل مالیات بر ارزش‌افزوده، باید با جدیت مراحل قانونی و پیگیری‌های لازم را از سازمان برنامه و بودجه انجام دهیم و جاری‌سازی این منابع را در حوزۀ بهداشت به بهترین شکل ممکن عملی کنیم تا حوزۀ بهداشت تقویت شود و مردم نیز از خدمات ارزشمند آن بهره‌های لازم را ببرند.

دکتر رحیمی با تأکید بر اهمیت تأمین به‌موقع منابع مالی و جذب نیروی انسانی متخصص در وزارت بهداشت بیان کرد: مهم‌ترین رسالت وزارت بهداشت، تأمین سلامت مردم است که این مهم در صورت تخصیص و تزریق به‌موقع بودجه مناسب و همچنین تأمین نیروی انسانی متخصص توسط سازمان‌های ذی‌ربط محقق می‌شود که این امر نیاز به توجه بیشتری توسط این سازمان‌ها دارد.

وی در ادامه اظهار کرد: یکی از خطوط قرمز وزارت بهداشت، معیشت، حقوق و مزایای پرسنلی است که تحت هیچ شرایطی نباید به تأخیر افتد چرا که انگیزۀ کارکنان نظام سلامت باید در هر شرایطی تقویت شود و از سوی دیگر بارها عنوان کرده‌ایم که کمبود نیروی انسانی در وزارت بهداشت مشهود است و در این راستا از سازمان برنامه و بودجه درخواست مجوز استخدام و تبدیل وضعیت نیروهای متخصص را داریم.

دکتر رحیمی همچنین بیان کرد: ایجاد امنیت شغلی برای کارکنان نظام سلامت از اهدافی است که با جدیت آن را دنبال می‌کنیم که برای اجرایی شدن آن نیازمند مجوز از سوی سازمان اداری و استخدامی کشور هستیم که مذاکرات آن انجام شده است و منتظر صدور مجوز هستیم.

معاون وزیر بهداشت با تأکید بر به پایان رساندن دو هزار پروژۀ بهداشتی و درمانی در سطح کشور تا پایان سال بیان کرد: عزم وزارت بهداشت برای تکمیل و به بهره‌برداری رساندن دو هزار پروژۀ بهداشتی و درمانی تا پایان سال بسیار جدی است و تمام تلاش خود را می‌کنیم که پروژه‌های مذکور برای خدمت‌رسانی به عموم جامعه در زمان مقرر تکمیل شوند.

دکتر رحیمی با بیان این‌که پروندۀ الکترونیک سلامت و نسخه‌نویسی آنلاین دو اتفاق بسیار مهم در مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت است که در این دولت روند اجرایی شدن آن سرعت یافته است، گفت: این دو پروژۀ ملی بسیار سودمند، چندین حسن برای مردم و پزشکان خواهد داشت که می‌توان به کاهش هزینه‌ها، صرفه‌جویی در زمان، ایجاد دقت و تمرکز بسیار بالا در تشخیص و درمان، جلوگیری از قاچاق دارو، یکسان‌سازی نرخ دارو اشاره کرد.

وی با تأکید بر تدوین دقیق برنامۀ هفتم توسعه حوزۀ سلامت در وزارت بهداشت بیان کرد: برنامۀ هفتم توسعه از مهم‌ترین مسائلی است که پیش‌نویس پیشنهادی آن باید با دقت توسط وزارت بهداشت تدوین و به مجلس ارائه شود تا به اهداف خود که خدمت‌رسانی و تأمین سلامت مردم است، دست یابد.

معاون وزیر بهداشت با اشاره به اهمیت سامانۀ دارویار برای تسهیل در روند خدمت‌رسانی به مردم در پایان گفت: مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت با تمام توان باید موضوع ساماندهی سامانه‌های دارویی از جمله دارویار را دنبال کند تا مردم بتوانند از خدمات ارزندۀ آن استفاده کنند.

کلید واژه ها: معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت دکتر بهروز رحیمی شورای مدیران معاونت توسعه مدیریت و منابع جذب نیروی انسانی متخصص امنیت سلامت مردم تأمین به‌موقع منابع مالیات بر ارزش‌افزوده سازمان برنامه و بودجه پروندۀ الکترونیک سلامت تبدیل وضعیت


( ۱ )

نظر شما :