دکتر رحیمی در دیدار با معاونین درمان و پرستاری وزارت بهداشت: هویت‌بخشی به حوزۀ پرستاری با اجرای تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری

۰۵ مرداد ۱۴۰۱ | ۰۰:۳۵ کد : ۲۸۰۹۷ اطلاعیه
تعداد بازدید:۴۷۴
دکتر بهروز رحیمی در جلسۀ بازتوزیع و جمع‌بندی تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری بیان کرد: هویت‌بخشی به پرستاری یک امر اساسی است که با اجرای تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری در سال ۱۴۰۱ محقق خواهد شد.
دکتر رحیمی در دیدار با معاونین درمان و پرستاری وزارت بهداشت: هویت‌بخشی به حوزۀ پرستاری با اجرای تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری

به گزارش روابط عمومی معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت دکتر رحیمی با بیان این‌که سال‌ها قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری بر زمین مانده بود، اظهار کرد: بیش از 14 سال بود که قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری پس از تصویب به مرحلۀ اجرا نرسیده بود که در دولت مردمی دکتر رئیسی و با حمایت‌های وزارت بهداشت به اجرا گذاشته شد.

وی در ادامه افزود: معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت اصرار دارد که قوانین بر زمین‌مانده نه‌تنها در حوزۀ پرستاری، بلکه در سایر حوزه‌هایی که به امر خدمت‌رسانی به مردم و کارکنان نظام سلامت مرتبط است را احیا و در راستای قوانین و مقررات و همچنین تأمین بودجه موردنیاز به اجرا برساند.

معاون وزیر بهداشت با اشاره به قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری و نحوۀ اجرای آن بیان کرد: در حال حاضر مبلغ 5 هزار میلیارد تومان برای اجرا به این قانون اختصاص داده شده و بسته‌های خدمات پرستاری نیز تعیین شده است.

وی در ادامه بیان کرد: تلاش ما بر این اساس بود که وزارت بهداشت ارائه‌دهنده خدمات باشد و بیمه‌ها خریداران خدمت و در نهایت پرداختی در حوزۀ تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری از جانب بیمه‌ها انجام شود که در سال اول اجرا این موضوع محقق نشد و تلاش ما این است که از سال دوم اجرا این مهم عملی شود.

دکتر بهروز رحیمی با اشاره به اهمیت نوع عملکرد قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری در پرداختی به پرستاران اظهار کرد: این قانون طبق بسته‌های خدمات پرستاری مبتنی بر عملکرد است و میزان عملکرد پرستار مبنای پرداختی به وی خواهد بود.

وی در پایان گفت: با نظارت مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، زیرساخت‌های تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری در سامانۀ HIS بیمارستان‌ها تعریف شده و در حال اجرا است.

کلید واژه ها: دکتر بهروز رحیمی معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت معاون درمان معاون پرستاری تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری بسته‌های خدمات پرستاری بیمه پرستار مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت سامانۀ HIS


( ۱ )

نظر شما :