اخبار

۱۱-۱۶ آذر ماه هفته جهانی ایدز

۱۱-۱۶ آذر ماه هفته جهانی ایدز

بنا بر اعلام پایگاه خبری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، هر سال اول دسامبر به نام روز جهانی ایدز نامگذاری شده است و در سال ۲۰۲۰، توجه جهانی بر اپیدمی کووید ۱۹ و تاثیر آن بر زندگی و معیشت افراد متمرکز است. حذف انگ و تبعیض، توجه به عموم افراد جامعه جهت دریافت خدمات سلامت بر اساس رویکرد‌های عدالت محور، از کلید‌های اصلی مواجه به اپیدمی‌هایی از قبیل کووید ۱۹ و اچ آی وی است. با توجه به این موارد، موضوع روز جهانی ایدز امسال ”responsibility Shared, solidarity Global ” است که "همبستگی جهانی، مسئولیت مشترک" ترجمه می‌شود.

ادامه مطلب
پیام تبریک رییس شبکه بهداشت و درمان فراهان روز جهانی داوطلب سلامت

پیام تبریک رییس شبکه بهداشت و درمان فراهان روز جهانی داوطلب سلامت

به گزارش رئابط عمومی شبکه بهداشت و درمان فراهان داوطلبان سلامت، افرادی هستند که بدون هیچ گونه مزد و حقوقی فقط به خاطر عشق و انسانیت، رضای الهی و حس مسوولیت پذیری در برابر جامعه مانند پل ارتباطی بین مسوولان بهداشتی و مردم عمل می کنند. روزجهانی داوطلب فرصتی جهت ترغیب و حمایت از خدمات داوطلبان نظام سلامت است. اینجانب روز جهانی داوطلب مصادف با ۱۴ آذر را به مربیان، رابطین سلامت محلات و سفیران سلامت خانوار به عنوان گروه جهادگر مخلص و مدافع سلامت (عبادناالمخلصین) و سربازان گمنام تندرستی تبریک عرض می نمایم. نقش شما در طرح ریشه کنی فلج اطفال، واکسیناسیون و طرح ملی فشارخون قابل ستایش و ستودنی است و هم اکنون که در حال اجرای طرح مدیریت و کنترل جامع کووید ۱۹ به نام سردار شهید قاسم سلیمانی مبتنی بر طرح هر خانه یک پایگاه سلامت هستیم، بی شک برگ زرین دیگری از تاریخ فعالیت شما در حال شکل گیری است.

ادامه مطلب
افتتاحییه شورای سلامت شهرستان فراهان-قرارگاه شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی

افتتاحییه شورای سلامت شهرستان فراهان-قرارگاه شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی

مورخ ۹۹/۹/۱۰ شورای سلامت شهرستان فراهان-قرارگاه شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی با حضور فرماندار شهرستان،فرمانده سپاه پاسداران اسلامی ،رئیس شبکه بهداشت ودرمان ، رئیس مرکز بهداشت و دیگر مسئولین در شهر تلخاب افتتاح گردید.

ادامه مطلب