بیش از سه هزار و ۵۰۰ نفر از خندابی ها واکسن کرونا را دریافت کرده اند

۱۷ خرداد ۱۴۰۰ | ۰۹:۱۳ کد : ۱۷۸۳۲ اصلی معاونت بهداشتی
تعداد بازدید:۴۶۵
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان خنداب گفت: سه هزار و ۵۷۵ شهروند خندابی براساس نوبت بندی اعلامی وزارت بهداشت در مقابل کرونا واکسینه شدند.
بیش از سه هزار و ۵۰۰ نفر از خندابی ها واکسن کرونا را دریافت کرده اند

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت استان مرکزی، دکتر زهرا اسدی بیان کرد: جمعیت سالمندان بالای ۸۰ سال شهرستان خنداب یک هزار و ۴۹۹ نفر است که تاکنون هزار و ۸۶ نفر معادل ۷۲.۵ درصد از این جامعه هدف واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

وی افزود: میزان جمعیت بین ۷۵ تا ۸۰ سال شهرستان یک هزار و ۳۴ نفر است که تاکنون ۷۸۳ نفر معادل ۷۵.۷ درصد علیه ویروس کرونا واکسینه شدند.

وی تاکید کرد: تعداد جمعیت افراد ۶۵ تا ۷۵ سال این شهرستان ۲ هزار و ۸۴۲ نفر است که تاکنون یک هزار و ۷۶ نفر معادل ۶۰ درصد این جامعه هدف واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند.

دکتر اسدی نوع واکسن های تزریق شده به شهروندان خندابی نیز، گفت: تاکنون همه نوع واکسن‌ شامل اسپوتنیک وی، بهارات، آسترازنکا و سینوفارم به جامعه هدف تزریق شده که اکنون سینوفارم چین در سطح شهرستان موجود است و شهروندان علیه ویروس واکسینه می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: تمام پرسنل کادر و درمان شهرستان نیز واکسینه شدند و بیشتر افراد دوز دوم را نیز دریافت کردند.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان خنداب بیان کرد: ۷۰ دوز واکسن نیز به بیماران خاص شهرستان تعلق گرفت که تاکنون ۵۸ نفر از این جامعه هدف واکسینه شدند و مابقی افراد تمایلی برای دریافت واکسن نداشتند.

وی در پایان تاکید کرد: از ابتدای شیوع بیماری کووید ۱۹ تاکنون پنج هزار و ۵۸۴ نمونه انجام شده است که از این تعداد در مجموع یک هزار و ۷۷۸ نمونه مثبت، ۲۶۳ مورد بستری، یک هزار و ۵۱۵ نفر به صورت سرپایی درمان شدند و ۹۵ نفر نیز در شهرستان فوت شدند که ۵۵ نفر مرد و ۴۰ نفر نیز زن بودند.

گفتنی است شهرستان خنداب در فاصله ۹۰ کیلومتری اراک واقع شده و  حدود ۶۰ هزار نفر جمعیت دارد.

کلید واژه ها: واکسن کووید 19


نظر شما :