اخبار

روزه داری در بیماری دیابت جدید

دکتر علیمحمدی معاون بهداشتی و رئیس مرکز بهداشت استان مرکزی گفت: به هنگام روزه داری سطح انسولین خون در طی روز پایین تر از روزهای معمولی است. در واقع بدن از ذخایر انرژی خود یعنی گلیکوژن یا قند ذخیره شده در کبد و عضلات و همچنین از چربی موجود در بافت چربی برای تامین انرژی استفاده می کند که اینها موجب افزایش سطح انسولین خون نمی شوند و به همین دلیل هنگام روزه داری میزان انسولین خون کمی پایین تر از روزهای دیگر است.

ادامه مطلب

نکات تغذیه ای به هنگام سحر و افطار

یادگاری رئیس گروه تغذیه معاونت بهداشت گفت: در ماه مبارک رمضان نیز مانند همیشه پیروی از برنامه غذایی متنوع و متعادل شامل شش گروه اصلی غذایی( نان و غلات، میوه و سبزی ،گوشت و تخم مرغ، حبوبات و مغزها، شیر و لبنیات) ضروری است و با رعایت تنوع و تعادل در مصرف غذا نیازهای تغذیه ای شامل ،آب ،املاح ویتامین ها پروتئین و انرژی مورد نیاز بدن تامین می شود.

ادامه مطلب

دستور طلایی پیشگیری از مسمومیت غذایی ، پختن غذا وخوردن آن در همان روز است

یادگاری رئیس گروه تغذیه معاونت بهداشتی گفت: از خرید و مصرف یخ های قالبی که در کنار جاده ها وخیابان ها به فروش می رسد، خودداری کنید و حتی الامکان از خرید تنقلات و محصو لات غذایی از فروشنده های دوره گرد خودداری کنید. وقتی به سفر میروید، حتما یک یخدان با خود ببرید؛ چون برخی از مواد غذایی مثل گوشت، پنیر و غذاهایی که دارای سس ، تخم مرغ و خامه هستند. به سرعت فاسد میشوند و باید در سرما نگهداری شوند

ادامه مطلب

پیشگیری ازمسمومیتهای غذایی در سفر

یکی از ناخوشایندترین اتفاق هایی که در سفر لحظات را به کام ما و همراهانمان تلخ می کند، مسمومیت غذایی در سفر است که به راحتی با تغذیه سالم قابل پیشگیری است. با رعایت نکات بهداشتی و دقت در انتخاب ها، می توانیم تجربه سفر را برای خودمان و همسفرهایمان شیرین تر کنیم. توجه به مسایل بهداشتی، کار سختی نیست فقط کافیست از برخی موارد آگاهی داشته باشیم و می توان با رعایت چند نکته کوچک، از دردسر های بزرگ جلوگیری کرد.

ادامه مطلب