بدون توجه به شایعات، واکسن بزنید/بهترین واکسن در دسترس‌ترین واکسن است

۱۶ شهریور ۱۴۰۰ | ۱۳:۰۲ کد : ۱۹۹۵۰ اصلی معاونت بهداشتی
تعداد بازدید:۴۱۵
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک از گروههای سنی و جامعه هدف اعلام شده خواست تا هر چه سریعتر نسبت به تزریق واکسن اقدام کنند و به شایعات در فضای مجازی توجه نکنند.
بدون توجه به شایعات، واکسن بزنید/بهترین واکسن در دسترس‌ترین واکسن است

دکتر علی علیمحمدی گفت: در خصوص استقبال مردم استان مرکزی از واکسیناسیون کرونا، اظهار کرد: در حال حاضر سه برند واکسن سینوفارم، آسترازنکا و برکت در مراکز تجمیعی واکسیناسیون سراسر استان مرکزی وجود دارد و به مراجعین تزریق می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در یک مقطعی با کمبود واکسن مواجه بودیم، گفت، کمبود واکسن در یک مقطع خاص موجب شد تا واکسیناسیون روند مطلوبی را طی نکند اما در حال حاضر با تامین واکسن به مقدار نیاز، روند تزریق واکسن سرعت گرفته است.

این مقام مسئول در علوم پزشکی اراک با تاکید بر اینکه برخی شایعه پردازی‌ها و باورهای غلط موجب شده است که مردم استقبال خوبی از واکسیناسیون نداشته باشند، گفت: بخشی از مردم نگاهشان به برندهای خاصی از واکسن است و منتظر هستند تا برندی که علاقمند به واکسیناسیون با آن هستند از طریق بخش خصوصی یا دولتی وارد کشور شود.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه میزان استقبال مردم استان مرکزی از واکسیناسیون بیشتر از میانگین کشوری است، تصریح کرد: تمامی افراد بالای ۴۱ سال (متولدین ۱۳۵۹ به پایین) در استان مرکزی با در دسترس داشتن کارت ملی به منظور تزریق دوز اول واکسن کرونا به مراکز تزریق واکسن‌ مراجعه کنند.

دکتر علیمحمدی به مراکز تزریق تجمیعی واکسن سطح در شهر اراک اشاره کرد و گفت: مصلی بیت المقدس اراک، سالن شهید ساکی در خیابان دانشگاه، سالن یادگار امام در شهرک رضوی(گردو)، سالن مدیریت بحران در خیابان قائم مقام، مرکز واکسیناسیون شهید سلیمانی (سپاه روح الله) واقع در خیابان امام و سالن دانشگاه آزاد واقع در خیابان دانشگاه (داخل محوطه دانشگاه قنات ناصری) و تمامی مراکز تجمیعی واکسن در سراسر استان مرکزی آماده تزریق واکسن با سه برند عنوان شده هستند.

وی به مردم توصیه کرد که فرصت بوجود آمده برای تزریق واکسن را از دست ندهند و یقین بدانند طبق بررسی‌های بعمل آمده افرادی که واکسن دریافت کردند در صورت ابتلا به کرونا از شرایط بهتری نسبت به دیگران برخوردارند چرا که ایمنی آنها با تزریق دو دوز واکسن افزایش یافته است.

او با تاکید بر اینکه بهترین واکسن، در دسترس‌ترین واکسن است، تصریح کرد: برای افزایش ایمنی بدن و جلوگیری از عوارض ابتلا به کرونا، هر واکسنی که در دسترس دارید تزریق کنید و منتظر برند خاصی نباشید. مشاهدات در مورد افراد بستری و مرگ و میر نشان می‌دهد سن ابتلا، بستری و فوت ناشی از ابتلا به کرونا پایین آمده که نشان می دهد افرادی که از زدن واکسن خودداری کرده‌اند، دچار این بیماری و مشکلات خطرناک‌تر و حتی فوت شده‌اند.

معاون بهداشتی علوم پزشکی اراک تصریح کرد: در شرایطی که ویروس کرونا در جامعه جولان می‌دهد و روزانه تعداد زیادی از هموطنان در کشور بدلیل ابتلا به بیماری جان خود را از دست می‌دهند، بهترین واکسن در دسترس‌ترین واکسن است که در کمترین حد انتظار حدود ۸۰ درصد ایمنی ایجاد می‌کند.

وی بیان کرد: با توجه به آغاز واکسیناسیون دانشجویان از هفته آینده توصیه می‌شود گروه های سنی اعلام شده هر چه سریعتر نسبت به دریافت واکسن اقدام کنند تا با برنامه ریزی بعمل آمده، بدون ازدحام جمعیتی، خدمات لازم به مردم ارائه شود.

کلید واژه ها: واکسیناسیون کرونا معاون بهداشتی


نظر شما :