آرشیو اخبار

آموزش به دانش آموزان هنرستان حدید

پیشگیری از سوانح و حوادث ناشی از چهارشنبه آخر سال و آموزش استفاده از کپسول اطفاءحریق

آموزش پیشگیری از سوانح و حوادث ناشی از چهارشنبه آخرسال و آموزش استفاده از کپسول اطفاء حریق در هنرستان پسرانه حدید متوسطه دوم توسط نیروی مجرب آقای میری از هلال حمر و مراقب سلامت مرکز جامع سلامت حضرت زینب س انجام شد .

ادامه مطلب
آموزش همگانی سلامت محور شهروندان با اولویت نیازسنجی آموزش سلامت استان
برپایی میز خدمت و ایستگاه سلامت در محل مصلی آیت ا..دانش

آموزش همگانی سلامت محور شهروندان با اولویت نیازسنجی آموزش سلامت استان

این ایستگاه سلامت با هدف پایش سلامت شهروندان و ارایه خدمات و آموزش همگانی سلامت محور شهروندان با اولویت نیازسنجی آموزش سلامت استان با موضوع پیشگیری و کنترل بیماری فشارخون و کرونا در ایام پایانی سال و تعطیلات نوروزی برپاشد ،خدماتی نظیر سنجش قندخون و سنجش فشارخون و پاسخگویی به سوالات سلامت محور و توزیع پمفلت های آموزشی سلامت به صورت رایگان به مراجعه کنندگان در نماز جمعه در ایستگاه ارائه شد .

ادامه مطلب
همایش پیاده روی و روز درخت کاری
روز درخت کاری

همایش پیاده روی و روز درخت کاری

هم زمان همایش پیاده روی با همکاری سازمان آبخیزداری و منابع طبیعی و سازمان محیط زیست شهرستان آشتیان به مناسبت بزرگداشت روز درخت کاری چندین اصله نهال توسط ریاست محترم مرکز بهداشت شهرستان جناب آقای محسنی و سرپرست محترم مرکز بهداشت جناب آقای محمدی و ریاست محترم سازمان منابع طبیعی جناب آقای ابوطالبی کاشته شد .

ادامه مطلب
پیشگیری از حوادث و سوانح مرتبط با خانه تکانی

حوادث و بلایا

برگزاری جلسه آموزشی در محل سالن اجتماعات شبکه بهداشت شهرستان آشتیان با موضوع خانه تکانی و خطر های مرتبط با آن ویژه گروه هدف سفیران سلامت محله مرکز خدمات جامع سلامت حضرت زینب س با حضور کارشناس محترم مدیریت حوادث و بلایا جناب آقای میرایی

ادامه مطلب
خاک برداری زمین خانه بهداشت فیض آباد

عملیات خاک برداری وآماده سازی محل احداث خانه بهداشت روستای فیض آباد

با حمایت مهندس وروانی فراهانی سرپرست فرمانداری شهرستان آشتیان وپیگیری های انجام شده توسط بخشداری مرکزی عملیات تخریب ،خاکبرداری وآماده سازی محل احداث خانه بهداشت روستای فیض آباد به همت شورای اسلامی ودهیار روستا باهمکاری اداره راهداری وحمل ونقل جاده ای شهرستان وشهرداری آشتیان اجراوجهت شروع عملیات احداث ساختمان تحویل شبکه بهداشت ودرمان شهرستان آشتیان گردید .

ادامه مطلب
خدمت رسانی دندنپزشکان خیر شهرستان آشتیان

خدمت رسانی ماهانه خیرین

خدمت رسانی دندانپزشکان خیر آقایان دکتر رضایی پور ،سمیعیان ،وخسروخانی به همشهریان و حضور ماهانه در درمانگاه شهیدکاشفی در جمعه ۱۴۰۱/۱۲/۱۲انجام شد .

ادامه مطلب
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: معاونت ها و شبکه های مختلف در شهرستان ها باید به گونه ای برنامه ریزی کنند تا ذخیره ی خوبی از تجهیزات، لوازم، دستگاه ها، داروها و ارائه مطلوب خدمات در این ایام داشته و به مردم ارائه دهند.
برنامه ریزی بهداشتی و درمانی برای چهارشنبه آخر سال، ماه مبارک رمضان و تعطیلات نوروز

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: معاونت ها و شبکه های مختلف در شهرستان ها باید به گونه ای برنامه ریزی کنند تا ذخیره ی خوبی از تجهیزات، لوازم، دستگاه ها، داروها و ارائه مطلوب خدمات در این ایام داشته و به مردم ارائه دهند.

به گزارش وب دا مرکزی، دکتر امانی در جلسه با روسای شبکه های تابعه، روسای مراکز آموزشی و درمانی و بیمارستان ها بیان کرد: استان مرکزی به دلیل اینکه در شاهراه مواصلاتی است، تردد زیاد دارد و متاسفانه اتفاقات زیادی نیز رخ می دهد که این حوادث با حوادث چهارشنبه آخر سال ادغام و ازدحام مراکز درمانی را دوچندان خواهد کرد و به همین دلیل کلیه ی مراکز باید ضمن آمادگی لازم برای مواجهه با حجم بالای مراجعات از الان برای کشیک پرسنل و پزشکان اقدامات لازم را انجام دهند. وی افزود: با مدیریت خوب می توان سطح خدمات ارائه شده ی این بخش را ارتقاء داد و میزان مشارکت پرسنل و کادر درمان به خصوص پزشکان و متخصصین را افزایش داد. وی تاکید کرد: مدیران، راهکارهای افزایش درآمد و کاهش هزینه های حوزه ی بهداشت و درمان را بررسی و برای رسیدن به این مهم تلاش و برنامه ریزی کنند. وی خاطرنشان کرد: در برخی مواقع نیز به خاطر حفظ سلامت مردم، باید هزینه نمود چرا که صرفه جویی در بخشی که سلامت مردم را به خطر بیاندازد، عاقلانه و منطقی نیست. دکتر امانی گفت: باید از ظرفیت بیمارستان ها به درستی استفاده و تعداد مراجعین و بیماران را در شبکه ها و بیمارستان ها ساماندهی کرد.

ادامه مطلب