تاکید بر رعایت بهداشت در کنکور سراسری

۰۷ تیر ۱۴۰۰ | ۱۳:۱۴ کد : ۱۸۳۳۴ اصلی معاونت بهداشتی
تعداد بازدید:۴۱۷
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: به دلیل شرایط حساس و شکننده کرونایی، رعایت پروتکل های بهداشتی در روزهای برگزاری کنکور سراسری بیش از پیش ضرورت دارد.
تاکید بر رعایت بهداشت در کنکور سراسری

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت استان مرکزی، دکتر علی علیمحمدی بیان کرد: به منظور حفظ سلامتی شرکت کنندگان در این آزمون و جلوگیری از بروز هر گونه مشکل، هماهنگی های لازم با آموزش و پرورش  در هر شهرستان صورت گرفته و شیوه نامه های کنکور  احصاء شده است.

وی افزود: دستور العمل های تصویب شده به شبکه های بهداشت و درمان و آموزش و پرورش هر شهرستان ابلاغ شده است و امیدواریم با انجام صحیح آن توسط عوامل اجرایی و البته رعایت کامل داوطلبین و همراهان آنها، مشکل خاصی پیش نیاید.

وی تاکید کرد: همکاران بهداشت محیط و بهداشت مدارس قبل از برگزاری آزمون، مکان های تعیین شده را از لحاظ تهویه، نور کافی و رعایت فاصله ایمنی میان صندلی ها(۲ متر از هر طرف) مورد ارزیابی قرار می دهند.

دکتر علیمحمدی در ادامه خاطرنشان کرد: داوطلبان در روز آزمون از آوردن هرگونه وسایل اضافی بپرهیزند همچنین حتما ماسک مناسب صورت خود استفاده نمایند و از تجمع قبل و بعد از آزمون بپرهیزند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک همچنین یادآور شد: تمامی دواطلبان توسط همکاران غربالگری شده و برای افراد مثبت و مشکوک مکان های جداگانه ای در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: برای داوطلبان بستری در بیمارستان ها نیز تمهیداتی به منظور برگزاری آزمون در بیمارستان در نظر گرفته شده است.

دکتر علیمحمدی در پایان ضمن آرزوی موفقیت و سلامتی برای یکایک داوطلبان کنکور سراسری و آینده سازان میهن اسلامی، گفت: با هماهنگی میان آموزش پرورش و همکاران بهداشت محیط و مدارس تمامی امکانات و مقدمات لازم جهت برگزاری یک آزمون ایمن و سالم در نظر گرفته شده است، امید است که داوطلبان عزیز نیز با رعایت نکات بهداشتی به حفظ سلامت خود کمک نمایند.

کلید واژه ها: بهداشت محیط کنکور سراسری معاون بهداشتی


نظر شما :