استقبال از دز چهارم واکسن کرونا در استان مطلوب نیست

۳۱ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۲:۲۴ کد : ۲۷۲۳۵ اصلی معاونت بهداشتی
تعداد بازدید:۹۶۰
رئیس مرکز بهداشت استان از استقبال کم مردم از نوبت چهارم واکسن کرونا خبر داد و گفت : این آمار مناسب نیست.
استقبال از دز چهارم واکسن کرونا در استان مطلوب نیست

رئیس مرکز بهداشت استان از استقبال کم مردم از نوبت چهارم واکسن کرونا خبر داد و گفت : این آمار مناسب نیست.
به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت استان مرکزی، دکتر علی علیمحمدی گفت : هر چند در شرایط فعلی وضعیت کرونایی شهرستان های مختلف استان خوب و نسبتا پایدار و تحت کنترل است اما تجربه و تاریخ نشان داده با توجه به زیرکی و سرعت انتقال این ویروس، هر لحظه ممکن است شرایط دگرگون شده و همه چیز متحول شود . 
او افزود : در این شرایط واکسیناسیون کووید 19 و تزریق واکسن نشان داد اصلی ترین و محکم ترین دلیل برای کنترل این بیماری،دریافت واکسن و ایمنی حداکثری جامعه است . 
وی تاکید کرد :  پس از آنکه سرعت واکسیناسیون در استان مرکزی در نوبت های 3 گانه بقدری بود که توانستیم،این بیماری را مدیریت و تحت کنترل دربیاوریم، حال به شرایط و زمانی رسیده ایم که با تزریق دز چهارم می تواند این شرایط را تداوم بخشید و از تکرار روزهای بحرانی جلوگیری کرد. 
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اراک در ادامه خاطر نشان کرد : واکسن نوبت چهارم کرونا ویژه بیماران زمینه ای، افراد بالای ۷۰ سال و کادر بهداشت و درمان است.
او با اشاره به اینکه ۲۰ درصد از جمعیت هدف استان مرکزی نوبت چهارم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.افزود: علت استقبال کم از تزریق نوبت چهارم واکسن کووید ۱۹ عادی پنداری و دیدگاه نداشتن نیاز به آن است.
وی تاکید کرد: اثر مطلوب تزریق واکسن ۶ ماه است که به تدریج اثربخشی آن کاسته می‌شود و لازم است افراد نسبت به تزریق نوبت جدید اقدام کنند.
دکتر علیمحمدی در پایان افزود: تاکنون ۲ میلیون و  812 هزار و 371 دز (هر چهار نوبت واکسن) در استان مرکزی علیه کووید ۱۹ تزریق شده است که ۲ میلیون 810 هزار و 113 دز آن نوبت های اول تا سوم بوده است . که در سطح دانشگاه علوم پزشکی اراک 1 میلیون و 912 هزار و 170 دز ( هر چهار نوبت واکسن) و 1 میلیون و 910 هزار و 453 دز ( نوبت اول تا سوم ) واکسن کووید 19 را تزریق نموده اند.

کلید واژه ها: مرکز بهداشت استان مرکزی واکسیناسیون کووید 19


( ۶ )

نظر شما :