اتفاقی عجیب در سومین استان پیر کشور

افزایش نرخ تک فرزندی به ۳۰ درصد رسیده است!

۰۳ آذر ۱۴۰۱ | ۰۸:۴۷ کد : ۳۰۷۹۶ اصلی معاونت بهداشتی
تعداد بازدید:۳۵۶
مدیرگروه سلامت و خانواده مرکز بهداشت استان مرکزی: ۳۰ درصد خانواده‌ها در این استان تک فرزند یا بدون فرزند هستند.
افزایش نرخ تک فرزندی به ۳۰ درصد رسیده است!

به گزارش وب دا مرکزی، مدیرگروه سلامت و خانواده مرکز بهداشت استان مرکزی گفت: نرخ باروری در کشور یک و ۶ دهم درصد است در حالی که این شاخص در استان مرکزی یک و ۳۷ صدم درصد گزارش شده است.
دکتر نظری افزود: نرخ باروری در استان‌های اصفهان، فارس و یزد پایین است، اما استان مرکزی جزء استان‌هایی است که نرخ باروری آن در سطح خیلی پایین‌تر از سایر استان‌ها قرار دارد.
او عنوان کرد: شرایط جمعیت در وضعیت بحرانی قرار گرفته و نباید به خاطر شرایط اقتصادی سخت از افزایش جمعیت غافل شد.
مدیرگروه سلامت و خانواده مرکز بهداشت استان مرکزی با بیان اینکه اقدامات متعددی برای افزایش جمعیت برنامه‌ریزی شده، عنوان کرد: استان مرکزی بعد از گیلان و مازندران از نظر سالمندی رتبه سوم را دارد و امسال این رتبه پایین‌تر شده و به جایگاه پنجم رسیده است.
نظری عنوان کرد: بعضی خانواده‌ها توان داشتن فرزند بیشتر را دارند بنابراین باید رسانه‌ها با فرهنگ سازی در این مهم تلاش کنند.
او ادامه داد: تصویب قانون تعادل خانواده و جوانی جمعیت با ۷۳ ماده سال ۱۴۰۰ تصویب شد و به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شد.
مدیرگروه سلامت و خانواده مرکز بهداشت استان مرکزی در انتها گفت: اکنون ۱۸ میلیون جمعیت جوان مجرد در کشور وجود دارد که ازدواج نکرده‌اند و شاخص فرزند آوری ازدواج است بنابراین باید فرصت ازدواج برای این تعداد جوان با سیاست‌های حمایتی فراهم شود.

 

گیتا نادری - خبرنگار وب دا مرکزی، معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک
 

کلید واژه ها: نرخ باروری معاونت بهداشتی بهداشت استان خانواده مرکز بهداشت استان بهداشت استان مرکزی مرکز بهداشت استان مرکزی


نظر شما :