ایمن سازی مدارس از نظر بهداشتی بسیار مهم است و نباید دست کم گرفته شود

۰۸ آذر ۱۴۰۱ | ۱۹:۳۹ کد : ۳۰۹۱۷ اصلی معاونت بهداشتی
تعداد بازدید:۱۸۰
رئیس مرکز بهداشت استان : شرایط بهداشتی در مدارس به عنوان مهمترین اماکن تجمعی دانش آموزان، باید برای حفظ سلامت آنها محیا باشد.
ایمن سازی مدارس از نظر بهداشتی بسیار مهم است و نباید دست کم گرفته شود

به گزارش وب دا مرکزی،دکتر علی علیمحمدی گفت : مدارس به عنوان یکی از مهمترین اماکن تجمعی هستند که فراهم کردن شرایط لازم برای حفظ سلامت دانش آموزان و کادر آموزشی و کارکنان مدارس در راستای کاهش مواجهه و قطع زنجیره تماس بیماری کووید 19و خصوصا بیماری های ویروسی تنفسی مانند آنفلوانزا از اهمیت بالایی برخوردار است. او افزود: رعایت اصول پیشگیری و مشارکت همگانی در زمینه حفظ سلامت دانش آموزان و کادر آموزشی و کارکنان مدارس بسیار حائز اهمیت می باشد.

وی تاکید کرد: شیوه نامه مراقبت و کنترل بیماری کرونا ویروس و آنفلوانزا به کلیه مدارس ابلاغ شده است و در همین راستا کلیه مراکز بهداشت شهرستانها و استان از ابتدای سال تحصیلی با تمام قوا با استفاده از توان بازرسین بهداشت محیط و کارشناسان بهداشت مدارس و مراقبین سلامت و بهورزان در سطح مدارس شهری و روستایی در حال بازرسی از مدارس تحت پوشش می باشند.

دکتر علیمحمدی در ادامه خاطر نشان کرد : در این راستا در مهر ماه گذشته دست کم 1559 مدرسه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مورد بازدید قرار گرفته و برای 134 مدرسه که پروتکلهای بهداشتی در آنها رعایت نشده است اخطار قانونی صادر شده است و اسامی مدارس متخلف به مراجع ذی صلاح جهت پیگیری لازم اعلام شده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اراک همچنین افزود : بدیهی است در صورت عدم رعایت کامل پروتکلهای بهداشتی قطعا روند بیماری کرونا و تعداد مبتلایان به آنفلوانزا و سایر بیماریهای ویروسی تنفسی رو به افزایش گذاشته و مجددا احتمال وقوع پیک دیگری وجود خواهد داشت که تداوم آموزش حضوری دانش آموزان را با مشکل مواجه خواهد نمود. امید است با رعایت پروتکلهای بهداشتی دانش آموزان بتوانند با سلامت کامل امکان آموزش حضوری در مدارس را داشته و از گسترش بیماری در سطح استان جلوگیری گردد.

گیتا نادری - خبرنگار وب دا مرکزی، معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک

کلید واژه ها: مرکز بهداشت استان مرکزی پروتکل‌های بهداشتی بیماریهای ویروسی تنفسی


نظر شما :