اصلی معاونت بهداشتی - آرشیو

برنامه مداخله ای اولویت نیاز سنجی سلامت جامعه در سال ۱۴۰۳ جدید

به آگاهی می رساند؛ بر اساس برنامه نیاز سنجی سلامت جامعه و عوامل اجتماعی تعیین کننده سلامت که در قالب نظرات جمع آوری شده از تیم سلامت، مسئولین و معتمدین، سرخوشه ها (منتخبین مردمی ) در خانه های بهداشت و پایگاه های سلامت (۳۶۴ واحد ) با استفاده از نرم افزار نیاز سنجی انجام شده است. اولویت پیشگیری و کنترل فشار خون بالا با فراوانی ۳۶% پس از طرح در کمیته استانی نیاز سنجی و مطابقت آن با نتایج علل مرگ و عوامل خطر بیماریهای غیر واگیر، به عنوان اولویت استانی در سطح تمام شهرستان های تابعه انتخاب شده است . به پیوست برنامه مداخله ای پیشگیری و کنترل فشار خون بالا جهت ابلاغ به کلیه واحدهای فنی مرکز بهداشت، مراکز خدمات جامع سلامت، پایگاه های سلامت و خانه های بهداشت ارسال می گردد .

ادامه مطلب

جلسه بازنگری و تدوین محتوای آموزشی دوره کاردانی بهورزی توسط مربیان محترم مراکز آموزش بهورزی اراک شازند و فراهان گالری

طبق برنامه ریزی های بعمل آمده توسط واحد آموزش بهورزی معاونت بهداشتی ۲۷ عنوان درسی طی چهار گردهمایی بررسی و محتواها تدوین، اصلاح و بروزرسانی شد.

ادامه مطلب

دوره آموزشی مبتنی بر نیاز محله داوطلبان سلامت محله

این دوره آموزشی با هدف آمادگی در برابر مخاطرات طبیعی اقدامات قبل ،حین،بعد از سیل،زلزله...، کمک‌های اولیه حیاتی درحوادث(حوادث ترافیکی، مسمومیت در فصل زمستان، برق گرفتگی،غریق، سقوط از ارتفاع...)، آموزش کمک‌های اولیه در خفگی ها و احیاء قلبی ریوی (CPR) برگزار شد.

ادامه مطلب

تشدید نظارت کارشناسان سلامت محیط معاونت بهداشت از هیئت ها، حسینیه ها،مساجد و ایستگاههای صلواتی در ایام ماه محرم

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: کارشناسان بهداشت محیط این دانشگاه بر نحوه پخت و توزیع نذور ماه محرم در استان مرکزی نظارت جدی دارند.

ادامه مطلب
در معاونت بهداشت صورت گرفت؛

نخستین دوره هادیان زندگی در دانشگاه علوم پزشکی اراک آغاز شد گالری

مدیر گروه جوانی جمعیت، سلامت خانواده و مدارس معاونت بهداشت استان مرکزی گفت: به دنبال جریان سازی برای تحقق اهداف جوانی جمعیت؛ تعداد ۱۶ نفر از متقاضیان واحد های مختلف تابعه دانشگاه، جهت دریافت دوره های آموزشی جامع هادیان زندگی توسط مربیان کشوری دوره های آموزشی طولانی مدت را در وزارت بهداشت گذراندند و به عنوان مربی هادیان زندگی گواهی کشوری خود را دریافت کردند.

ادامه مطلب