معاون غذا و دارو اراک:

۴۰ قلم دارو سهمیه ای در داروخانه های استان مرکزی توزیع شد

۰۲ مهر ۱۳۹۷ | ۱۴:۰۸ کد : ۱۰۲۳ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۱۲۰۶
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: ۴۰ قلم دارو به صورت سهمیه ای برای جبران کمبود اقلام دارویی در سطح داروخانه های استان مرکزی توزیع شده است.
۴۰ قلم دارو سهمیه ای در داروخانه های استان مرکزی توزیع شد

به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو اراک ،دکتر«مصطفی دلاور» افزود: 8 تا 10 قلم دارو در سطح داروخانه های کشور کمبود است که اغلب آن ها به گمرک رسیده و در مرحله ترخیص قرار دارند.
وی اظهار داشت: استان مرکزی با مدیریت در اقلام دارویی سهمیه ای تاکنون با مشکل بحرانی نداشته است و در تامین دارو های بخش سرپایی و بستری بیمارستانی نیز کمبود وجود ندارد.
معاون دارو و غذا دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گزارش هایی مبنی بر لغو عمل جراحی به علت کمبود برخی اقلام دارویی از استان ها تهیه می کند که در این خصوص نیز استان مرکزی موردی نداشته است.
دکتر دلاور افزود: برای تامین طیفی از داروهای بیماران خاص در اراک کمبودهایی وجود داشت که با هماهنگی و رایزنی این اقلام از تهران و ساوه تامین شد و در اختیار بیماران قرار گرفت.
وی اظهار داشت: مراکز درمانی، بیمارستانی و شرکت هایی دارویی استان موظف هستند پیش از اتمام اقلام دارویی، مراتب را اعلام کنند تا با مدیریت زمان برای تامین به موقع و رضایت بیماران اقدام شود.
151
داروخانه دولتی، خصوصی و شبانه روزی در استان مرکزی وجود دارد که یکهزار و 700 قلم دارویی را در اختیار بیماران قرار می دهند.

انتهای پیام/

رسول غفاری

کلید واژه ها: دارویی دکتر دلاور


( ۵ )

نظر شما :