اخبار

در راستای مبارزه با کالاهای قاچاق سلامت محور صورت گرفت:

حضور معاون غذا و دارو اراک در برنامه تلویزیونی" رصد" شبکه آفتاب استان مرکزی جدید

معاون غذا و دارو اراک و دبیر ستاد مبارزه با قاچاق و ارز استان شامگاه سه شنبه در گفتگوی زنده تلویزیونی شبکه استانی در برنامه " رصد " به بررسی و اقدامات مبارزه با کالاهای قاچاق سلامت محور پرداختند.

ادامه مطلب
معاون غذا و دارو اراک خبر داد؛

بیماران خاص و صعب العلاج دیگر نیاز حضوری به معاونت غذا و دارو جهت مساعدت مالی ندارند جدید

در راستای سهولت انجام امور برای بیماران خاص و صعب العلاج و استفاده از خدمات فناوری اطلاعات معاونت غذا و دارو اقدام به راه اندازی اتوماسیون اداری با داروخانه هلال احمر اراک نموده است.

ادامه مطلب
توسط معاونت غذا و دارو اراک برگزار شد.

برگزاری جلسه کمیسیون فنی_تخصصی صدور پروانه های بهداشتی و واحد های تولیدی غذایی و بهداشتی جدید

جلسه‌ای با هدف بررسی صدور پروانه ساخت، صدور پروانه مسئول فنی و ابطال پروانه ساخت، بررسی نقشه و اتخاذ تصمیم در مورد آن‌ها با حضور دکتر علیمرادیان معاون غذا و دارو اراک در سال جاری برگزار شد.

ادامه مطلب
توسط معاونت غذا و دارو اراک برگزار شد:

کارگاه آموزشی ویژه عرضه کنندگان لوازم آرایشی،بهداشتی و آرایشگران شهرستان فراهان

این کارگاه آموزشی با محوریت آشنایی عرضه کنندگان لوازم آرایشی بهداشتی و آرایشگران با ویژگیهای فرآورده های آرایشی بهداشتی مجاز و غیرمجاز و برچسب رهگیری،ردیابی و کنترل اصالت کالاهای سلامت محور شهرستان فراهان برگزارشد.

ادامه مطلب
معاون غذا و دارو اراک:

عرضه ژل‌های لاغری در عطاری ها غیرمجاز است

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اراک هم در این زمینه گفت: عرضه هر نوع محصولی تحت عنوان داروی شیمیایی و یا محصولات لاغری در عطاری های غیرمجاز است و مطابق با قانون با آنها برخورد می‌شود.

ادامه مطلب
معاون امور دارویی معاونت غذا و دارو اراک؛

بیشتر عارضه های ناشی از تداخلات دارویی قابل پیشگیری است

معاون امور دارویی معاونت غذا و دارو اراک، تاکید کرد: یکی از عرصه های مهم ایجاد عارضه های جانبی دارو که به میزان زیادی قابل پیشگیری است، تداخلات دارویی است.

ادامه مطلب
توسط معاونت غذا و دارو اراک برگزار شد؛

دوره آموزشی معرفی اصول عملکرد ،کاربری و نگهداشت دستگاههای مانیتورینگ علائم حیاتی، اکترو شوک، سامانهای هوشمند بیمارستانی و تله مدیسین

کارگاه آموزشی یک روزه دستگاههای مانیتورینگ علائم حیاتی، الکترشوک، سامانه های هوشمند بیمارستانی و تله مدیسین جهت کارشناسان تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی توسط کارشناسان آموزشی شرکت صا ایران در سالن اجتماعات معاونت غذا و دارو برگزار شد.

ادامه مطلب
معاون غذا و دارو اراک بیان کرد:

سلامتی کالاهای قاچاق سلامت محور مورد تایید نیست

معاون غذا و دارو اراک گفت: فرآورده‌های دارویـی، آرایشی و بهداشتی، مکمل‌های رژیمی و غذایی قاچاق و تقلبی که به صورت غیرمجـاز وارد کشور می‌شود، از آنجایی که هنگام ورود به کشور مورد آزمایش قرار نگرفته و سلامتی آنها توسط وزارت بهداشت تایید نشده است، به هیچ وجه قابل اعتماد نیستند.

ادامه مطلب
توسط معاونت غذا و دارو اراک برگزار شد:

برگزاری کارگاه دو روزه آشنایی با اشکال دارویی و اصول صحیح نسخه نویسی ویژه ی دانشجویان پزشکی

در این کارگاه اشکال دارویی ،اصول صحیح نسخه نویسی تداخلات دارویی ،داروهای شخصی و پایش درمان،خطاهای دارویی و معرفی کمیته تجویز و مصرف منطقی دارو آموزش داده شد.

ادامه مطلب
معاون امور دارویی معاونت غذا و دارو اراک بیان کرد:

داروهای گیاهی حتما با تجویز پزشک خریداری و مصرف شود

دکتر محسنی با تاکید بر عدم مصرف خودسرانه داروهای گیاهی گفت : داروهای گیاهی موجود در عطاری ها و دیگر مراکز عرضه به دلیل احتمال عوارض و مسمومیت ها باید حتما با تجویز و مشاوره داروساز یا پزشک تهیه و مصرف شود.

ادامه مطلب
پیام معاون غذا و دارو اراک به مناسبت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان، حضرت اباعبدالله الحسین

تمام ملل آزاده جهان از عاشورا درس می‌گیرند

دکتر علیمرادیان معاون غذا و دارو در پیامی ایام سوگواری سید و سالار شهیدان، حضرت اباعبدالله الحسین را تسلیت گفت.

ادامه مطلب
در پیامی صورت گرفت؛

پیام تبریک مدیر اداره نظارت بر مواد غذایی معاونت غذا و دارو در پی انتصاب ریاست دانشگاه

بدینوسیله تبریک و تهنیت صمیمانه خود را به مناسبت انتصاب شایسته جناب آقای دکتر سید محمد جمالیان به عنوان ریاست دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست دکتر روحانی رئیس جمهور تقدیم می دارم .

ادامه مطلب
به همت واحد اطلاع رسانی دارو و سموم معاونت غذا و دارو اراک صورت گرفت؛

تهیه و توزیع بیش از یکصد بیست عدد کتابچه آموزشی در خصوص سازگاری داروهای تزریقی در محلول های داخل وریدی در ایستگاه های پرستاری بیمارستانهای استان مرکزی

واحد اطلاع رسانی دارو و سموم معاونت غذا و دارو بیش از یکصد بیست عدد کتابچه آموزشی در خصوص سازگاری داروهای تزریقی در محلول های داخل وریدی در ایستگاه های پرستاری بیمارستانهای استان مرکزی توزیع کرد.

ادامه مطلب
در پیامی صورت گرفت؛

پیام تبریک معاون غذا و دارو اراک در پی انتصاب دکتر سید محمد جمالیان به ریاست دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی

دکتر عباس علیمرادیان معاون غذا و دارو انتصاب شایسته جناب آقای سید محمد جمالیان از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست دکتر روحانی رئیس جمهور به سمت ریاست دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی را تبریک گفت.

ادامه مطلب
در پیامی صورت گرفت؛

معاون غذا و دارو اراک درباره خرید مجازی دارو هشدار داد

دکتر علیمرادیان معاون غذا و دارو نسبت به خرید و فروش دارو در فضای مجازی هشدار داد و گفت: داروهایی با شرایط نگهداری نامناسب، تاریخ گذشته و یا تقلبی در این فضا عرضه می شود که بیمار را با خطر جدی روبه رو می کند.

ادامه مطلب