اخبار

سفر معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو به استان مرکزی جدید گالری

در جریان سفر یکروزه دکتر دارایی معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو به استان مرکزی وی با نمایندگان مردم شریف اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی و مسئولین دانشگاه علوم پزشکی استان دیدار و گفتگو کرد.

ادامه مطلب

برگزاری مراسم زیارت عاشورا در معاونت غذا و دارو گالری

به مناسبت دهه آخر ماه صفر و ایام ارتحال جانسوز پیامبر رحمت حضرت محمد مصطفی (ص) و شهادت ائمه معصومین حضرت امام حسن مجتبی (ع) و حضرت امام رضا (ع) مراسم پرفیض زیارت عاشورا در محوطه معاونت غذا و دارو اراک برگزار شد.

ادامه مطلب

بررسی ۲۸ پرونده در نوزدهمین کمیسیون فنی_تخصصی صدور پروانه های بهداشتی و واحد های تولیدی غذایی و بهداشتی

جلسه‌ای با هدف بررسی صدور پروانه ساخت، صدور پروانه مسئول فنی و ابطال پروانه ساخت، بررسی نقشه و اتخاذ تصمیم در مورد آن‌ها با حضور معاون غذا و دارو و دیگر اعضاء برگزار شد.

ادامه مطلب

داروهای لاغری و گرایش به اعتیاد که سلامت مصرف کنندگان را تهدید می کند

معاون غذا و دارو اراک گفت: تاسفانه اکنون در برخی عطاری‌ها و باشگاه‌های ورزشی داروهای لاغرکننده با اسامی فریبنده به عنوان کپسول لاغری توصیه می‌شود که حاوی مواد محرک مغزی و مشتقات شیشه هستند، این ترکیبات موجب کاهش وزن و افزایش متابولیسم بدن می‌شون، ولی عوارض داروهای تحریک کننده مغزی را به همراه دارند.

ادامه مطلب

۱۱ هزار سرم وارد استان شد

معاون غذا و دارو اراک گفت: ۱۱ هزار عدد انواع سِرُم مورد نیاز بیماران در مراکز درمانی و بیمارستانی استان مرکزی با هدف مدیریت مناسب، جذب استان شد.

ادامه مطلب

سومین کمیته ویژه اجرای شیوه نامه پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور در سال جاری

کمیته ویژه نظارت بر اجرای شیوه نامه پیشگیری ومبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور- دارویی، غذایی، آرایشی بهداشتی، تجهیزات و ملزومات پزشکی درسال جاری با حضور دکتر علیمرادیان معاون غذا و دارو و سازمان های مربوطه در سالن اجتماعات دکتر دلاور معاونت غذا و دارو برگزار شد.

ادامه مطلب