اخبار

بررسی ۲۰ پرونده در پنجمین کمیسیون فنی_تخصصی صدور پروانه های بهداشتی و واحد های تولیدی غذایی و بهداشتی

جلسه‌ای با هدف بررسی صدور پروانه ساخت، صدور پروانه مسئول فنی و ابطال پروانه ساخت، بررسی نقشه و اتخاذ تصمیم در مورد آن‌ها با حضور معاون غذا و دارو و دیگر اعضاء در دفتر معاونت غذا و دارو برگزار شد.

ادامه مطلب

اخذ مجوز برگزاری برنامه فارماکوویژیلانس

به اطلاع میرساند؛ عطف به نامه شماره ۱۴۰۲ / ۲۰۴۳ / ص۲ / غ مورخ ۲۰ / ۰۲ / ۱۴۰۲، باستحضار می رساند مجوز برگزاری برنامه حضوری "فارماکوویژیلانس" با شناسه ۱۹۶۷۴۹مورخ۱۷ / ۰۳ / ۱۴۰۲ از ساعت ۹ الی ۱۳،جهت گروه هدف کارشناس کارشناس ارشد دکترا داروسازی -دکترا داروسازی بالینی- دکترا فارماکولوژی وپزشکان عمومی ، اخذ و در سامانه آموزش مداوم ثبت گردیده است.

ادامه مطلب

ایمنی غذا به عنوان یکی از مولفه‌های اصلی در برگیرنده امنیت غذایی است گالری

معاون غذا و دارو اراک در گرامیداشت روز جهانی ایمنی غذا با تاکید بر اینکه ایمنی غذا به عنوان یکی از مولفه های اصلی در برگیرنده امنیت غذایی است، گفت: در بحث امنیت غذایی علاوه بر تولید فراوان و دسترسی آسان، به بُعد کیفیت و سلامت محصول نیز تاکید شده است.

ادامه مطلب

امروز، نقطه عطف همکاری دو معاونت بهداشت و غذا و دارو گالری

جلسه بررسی چالش ها و راهکارهای به حداقل رسانده آسیب های کلینیک های زیبایی، کالاهای قاچاق سلامت محور و مسائل مربوط به نمونه های ارسالی جهت آزمایش با حضور معاونین بهداشت و غذا و دارو در دفتر معاونت بهداشت برگزار شد.

ادامه مطلب

اثر مقدار و اندازه ذرات سبوس گندم بر خواص رئولوژی خمیر و ویژگی های بافتی نان

معاون غذا و دارو اراک گفت:نان سبوس دار سرشار از مواد مغزی به ویژه فیبر‌ها، آهن و گروه ویتامین ب بوده و برخلاف نان سفید که بدون سبوس است، سبب ابتلا به دیابت، فشار خون، کلسترول و چاقی نخواهد شد.

ادامه مطلب

بررسی استقرار و پایبند کردن شرکت پخش های دارویی در استان

در جلسه ای با حضور مهندس میرزاخانی معاون اقتصادی استانداری مرکزی، دکتر علیمرادیان معاون غذا و دارو به همراه مدیران دارویی معاونت و رئیس انجمن داروسازان استان در خصوص پیرامون مسائل و مشکلات دارویی استان برگزار کرد.

ادامه مطلب

انهدام چهار تن کالاهای آرایشی بهداشتی تقلبی و قاچاق

کارشناس اداره نظارت بر مواد غذایی و آرایشی بهداشتی معاونت غذا و دارو اراک: نظارت بر چهار تن کالاهای آرایشی بهداشتی تقلبی و قاچاق در سال جاری با حضور جمعی از مسئولان مربوطه در اراک امحا و از چرخه مصرف خارج شد.

ادامه مطلب