هشدار نسبت به مصرف پودرهای چاق کننده غیرمجاز

۰۸ بهمن ۱۳۹۹ | ۰۸:۱۳ کد : ۱۴۷۹۰ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۱۰۶۷۵
رئیس اداره طبیعی، سنتی و مکمل معاونت غذا و دارو اراک گفت: درباره مصرف فرآورده های چاق کننده که از فروشگاه های غیر مجاز تهیه می شود، هشدار داد.
هشدار نسبت به مصرف پودرهای چاق کننده غیرمجاز

به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو اراک،دکتر مریم خدایی رئیس اداره طبیعی، سنتی و مکمل معاونت غذا و دارو اراک بیان کرد: این فرآورده ها یا پودرهای چاق کننده اغلب حاوی مقدار بالای کورتون هستند که این مواد باعث احتباس آب در بدن فرد مصرف کننده شده و به صورت کاذب باعث افزایش وزن می گردند.

وی درباره عوارض شایع مصرف داروها و فرآورده های مکمل غیرمجاز، افزود: مصرف کورتون باعث افزایش فشارخون، افزایش قند خون، ایجاد آب مروارید در چشم و خشکی پوست می گردد.

خدایی ادامه داد: مصرف کورتون ها سیستم ایمنی فرد را ضعیف کرده و فرد مستعد ابتلا به انواع عفونت ها می گردد.

وی گفت: پودرهای چاق کننده غیرمجاز گاهی حاوی داروهای سرکوب کننده غذا نیز هستند که مصرف آنها عوارض جبران ناپذیری بر سیستم هورمونی بدن خواهد داشت.

خدایی درباره داروها و فرآورده هایی که جهت لاغر شدن استفاده می شوند نیز افزود: آنها هم از ایجاد عوارض گوناگون برای مصرف کننده مستثنی نیستند.

وی خاطر نشان کرد: این فرآورده ها اغلب باعث اسهال شدید در فرد مصرف کننده می شوند، که این امر سبب از دست رفتن شدید آب بدن می گردد. همچنین اسهال شدید باعث از دست رفتن موادمعدنی و ویتامین های ضروری شده، می تواند بر عملکرد سیستم قلب و عروق تاثیر گذارد.

رئیس اداره طبیعی، سنتی و مکمل معاونت غذا و دارو اراک، تاکید کرد: اغلب این فرآورده ها حاوی داروهایی هستند که ضمن تحریک غده تیروئید باعث اختلال شدید در سیستم هورمونی فرد مصرف کننده می گردد

کلید واژه ها: پودرهای چاق کننده غیرمجاز دکتر مریم خدایی


( ۲۷۱ )

نظر شما :