معاون غذا و دارو اراک مطرح کرد؛

بازرسی مستمر کارشناسان معاونت غذا و دارو از داروخانه ها و کارخانجات استان مرکزی در نوروز ۱۴۰۱

۰۱ فروردین ۱۴۰۱ | ۰۸:۴۰ کد : ۱۶۰۴۳ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۱۲۱۴
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اراک از بازرسی مستمر کارشناسان معاونت غذا و دارو از داروخانه ها و کارخانجات استان در نوروز ۱۴۰۱ خبر داد.
بازرسی مستمر کارشناسان معاونت غذا و دارو از داروخانه ها و کارخانجات استان مرکزی در نوروز ۱۴۰۱

به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو اراک، دکتر عباس علیمرادیان معاون غذا و داروی این دانشگاه با اعلام این خبر گفت: به منظور ارائه خدمات دارویی و همچنین اطمینان از سلامت مواد غذایی تولید شده در ایام تعطیلات نوروزی شهروندان استان مرکزی و میهمانان نوروزی که به این استان سفر می‌کنند، علاوه بر نظارت بر  کشیک داروخانه ها بر کارخانجات مواد غذایی استان نیز به طور مستمر بازرسی درحال  انجام است.

وی با بیان اینکه با هدف ارائه خدمات دارویی مطلوب و رفع نیاز مراجعان، علاوه بر داروخانه های کشیک سایر داروخانه‌های استان مرکزی بر اساس آیین‌نامه امور داروخانه‌ها نیز قادر به فعالیت و ارائه خدمات دارویی در روزهای تعطیل هستند، تصریح کرد:  با بازرسی های صورت گرفته داروخانه هایی که به صورت کشیک معرفی می کنند در حال خدمات رسانی به شهروندان و میهمانان نوروزی هستند و خوشبختانه هیچ تخلفی در این زمینه صورت نگرفته است.

دکتر علیمرادیان در ادامه اظهار کرد: همچنین در مناطقی که داروخانه شبانه‌روزی وجود ندارد و یا تعداد داروخانه‌های شبانه‌روزی به حد کافی نیست، در این مقاطع زمانی خاص داروخانه روزانه دایر و براساس برنامه اعلام شده توسط شبکه‌های بهداشت و درمان به صورت کشیک نیاز دارویی بیماران تامین می‌شود.

این مقام مسئول در پایان اضافه کرد: این داروخانه‌ها شامل داروخانه‌های دولتی، خصوصی و بیمارستانی است و در تمامی شهرهای استان مرکزی در انجام خدمات دارویی به شهروندان فعالیت می‌کنند.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اراک، تصریح کرد: امسال همچون سال های گذشته درایام تعطیلات نوروز کارشناسان غذایی و دارویی این معاونت به صورت مستمر از داروخانه های کشیک، شرکت های دارویی استان و واحدهای تولیدی مواد غذایی بازرسی می کنند.

 وی با بیان اینکه خوشبختانه در استان مرکزی کمبود دارویی وجود ندارد، افزود: شهروندان اراکی، در صورت داشتن سوال دارویی یا اعلام کمبود دارویی در استان می توانند به صورت تلفنی با شماره 190 یا شماره موبایل 09188939395 واحد کمبود دارویی معاونت غذا و داروی اراک اطلاع دهند تا در اسرع وقت رسیدگی و کمبود دارویی آنها رفع شود.

کلید واژه ها: بازرسی مستمر ایام نوروز داروخانه ها معاونت غذا و دارو اراک


( ۱ )

نظر شما :