توسط معاونت غذا و دارو اراک برگزار شد؛

بازدید معاون غذا و دارو ازمراکز درمانی و دارویی صنعت نفت استان مرکزی

۲۸ تیر ۱۴۰۰ | ۱۴:۳۸ کد : ۱۸۸۰۳ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۵۶۴
دکتر علیمرادیان معاون غذا و دارو به همراه دکتر محسنی مدیر اداره دارو با حضور در مراکز درمانی و دارویی صنعت نفت استان مرکزی و لرستان ضمن بازدید از داروخانه های این مراکز به بررسی مشکلات و موانع موجود پرداختند و دکتر معصومی رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت استان گزارشی از نحوه عملکرد ارائه کردند.
بازدید معاون غذا و دارو ازمراکز درمانی و دارویی صنعت  نفت استان مرکزی

به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارواراک؛ این بازدید پیرامون بررسی عملکرد و مسائل موجود در داروخانه های بهداشت و درمان صنعت نفت استان مرکزی و لرستان با حضور دکتر علیمرادیان معاون غذا و دارو، دکتر محسنی مدیر اداره دارو و مواد تحت کنترل معاونت غذا و دارو و با همراهی دکتر رحیم معصومی رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت استان انجام شد.

در ابتدای این بازدید دکتر معصومی ضمن خیر مقدم و ارائه توضیحات اولیه در خصوص وضعیت واحد های دارویی و انبارهای دارویی طبق آئین نامه،انضباط اداری, رعایت شئونات اخلاقی و رعایت سایر وظایف داروسازان در داروخانه های مراکز تابعه را گام مهمی در ارتقاء خدمات به بیماران برشمردند.

دکترعلیمرادیان؛ معاون غذا و دارو دانشگاه  استان مرکزی ضمن گفتگو با مسئولین فنی داروخانه ها و با توجه به اینکه داروخانه ها خط اول مقدم در مقابله با کووید_19 هستند بر تداوم و خواستار خدمات رسانی هرچه بهتر به مردم به خصوص بیماران کرونایی ، برنامه ریزی مناسب و اتخاذ تدابیر لازم به منظور پیشگیری از بروز کمبودهای احتمالی دارو و ملزومات پزشکی شد.

دکتر محسنی مدیر اداره دارویی معاونت با اشاره به وجود برخی از کمبودهای کشوری در حوزه دارو اظهار داشت: اینجانب روزانه وضعیت داروها و ملزومات مصرفی را بویژه در مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه پایش و در صورت مشاهده و دریافت هرگزارش کمبودی، بلافاصله مراتب به سازمان غذا و دارو اعلام و جهت تامین در اسرع وقت، اقدامات لازم صورت خواهد پذیرفت.
شایان ذکر است: در این بازدید، وضعیت دارویی داروخانه ها و انبار، حضور مسئولین فنی، قیمت داروها، نحوه ارائه خدمات و مشاوره دارویی به بیمه شدگان تحت پوشش ، ارائه فاکتور ممهور به مهر داروخانه و حاوی ریز قیمت اقلام دارویی فروخته شده و ... مورد بررسی قرار گرفت.
انتهای پیام/
رسول غفاری

کلید واژه ها: بازدید از داروخانه ها صنعت نفت استان مرکزی معاون غذا و دارو اراک دکتر علیمرادیان دکتر محسنی مدیر دارویی معاونت غذا و دارو اراک دکتر معصومی


نظر شما :