تحویل سرم فقط با تجویز پزشک

۲۴ شهریور ۱۴۰۰ | ۱۴:۴۰ کد : ۲۰۱۸۴ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۲۹۷
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: تحویل سرم به هم استانی ها تنها در صورت دستور پزشک انجام خواهد گرفت.
تحویل سرم فقط با تجویز پزشک

به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو اراک، دکتر عباس علیمرادیان بیان کرد: سرم از طریق داروخانه‌ها و بیمارستان‌ها به بیماران تحویل می‌شود.

وی افزود: تولید و توزیع سرم چند هفته‌ای در کشور با مشکل مواجه شده بود که پس از راه اندازی مجدد بزرگترین شرکت تولید کننده، انواع سرم‌ها در حال توزیع است.

وی به به کمبود دارو‌های مختص کرونا اشاره کرد و تاکید کرد: این مشکل کشوری بود و وزارتخانه پس از رایزنی‌ها و مجوزات لازم به داروخانه‌ها و بیمارستان‌ها این دارو‌ها را توزیع کرد و فعلا مشکلی نیست.

دکتر علیمرادیان در ادامه گفت: تنها داروهایی که مورد تایید سازمان غذا و دارو هستند و در دستورالعمل های وزارت بهداشت وجود دارند، صلاحیت تجویز برای مردم را دارند و سایر داروها مورد تایید وزارت بهداشت نیستند، لذا افرادی که دارای تخصص درمانی نیستند به هیچ عنوان واحد حوزه درمان ویروس کرونا نشوند و در حق مردم ظلم نکنند.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی اراک افزود: متاسفانه افراد زیادی در اورژانس و بخش مراقبت های ویژه مراکز درمانی مشاهده می شوند که از  تجویزات غیر علمی و پایه و اساس غیر مستند استفاده کرده اند و نه تنها مشکل شان حل نشده بلکه کار آنها به بیمارستان افتاده است، این نوع تجویز دارو بدون هیچ پشتوانه علمی ظلم به مردم است.

 

کلید واژه ها: تحویل سرم فقط با تجویز پزشک


نظر شما :