معاون غذا و دارو اراک مطرح کرد:

اهمیت در حوزه غذا نیاز امروز جامعه جهانی است

۲۲ مهر ۱۴۰۰ | ۲۰:۰۶ کد : ۲۱۰۰۰ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۵۰۷
معاون غذا و دارو اراک به مناسبت ۲۴ مهرماه روز جهانی غذا گفت: اهمیت کاربردی در حوزه صنعت غذا نیاز امروز جامعه جهانی در بحران های جاری است.
اهمیت در حوزه غذا نیاز امروز جامعه جهانی است

به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو اراک؛ دکتر عباس علیمرادیان در پیامی به مناسبت روز جهانی غذا ضمن تبریک 24 مهرماه (۱۶ اکتبر) روز جهانی غذا به دست اندرکاران حوزه غذا و پاسداشت خدمات فعالان این حوزه افزود: این روز به مناسبت سالروز تاسیس سازمان جهانی فائو به عنوان روز جهانی غذا نامیده شده و مراسم سالیانه این روز، ما را به تفکر در خصوص وضعیت تغذیه، گرسنگی، کمبود منابع غذایی در جوامع بشری، امنیت و سلامت غذا، بحران های پیش رو و نقشی که از منظر وظائف انسانی، اخلاقی و حرفه ای بر عهده ماست وادار می سازد.

وی ادامه داد: غذا در زمره اولین و اساسی ترین نیاز انسان شناخته شده و تامین غذای سالم جزو بدیهی ترین و دشوارترین وظیفه های ممکن برای مسوولین هر جامعه از سطح خانواده تا سطوح منطقه ای، ملی و فراملی است. 

دانشیار دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: روز جهانی غذا در سال ۲۰۲۱ در حالی با شعار "رشد، آگاهی، مدیریت، اصلاح الگوی مصرف غذایی برای مبارزه با کرونا" آغاز می‌گردد که ایران و جهان با شیوع ویروس کووید ۱۹ روبرو است.

وی افزود: در پی این وضعیت سبد غذایی خانوار از این پدیده تاثیر پذیرفته و با دشواری همراه گشته است بطوریکه گزارش های جهانی از روند رو به رشد میزان گرسنگی در جامعه بشری در قرن حاضر حکایت داشته و مشکلات ناشی از سوء تغدیه، رژیم های نادرست و الگوهای غذایی ناسالم سلامت صدها میلیون انسان بویژه کودکان و اقشار آسیب پذیر را در معرض مخاطره قرار داده است.

علیمرادیان ادامه داد: از طرفی رویه های نامطلوب تولید از جمله بهره گیری بی رویه از سموم و آفت کش‌های کشاورزی، آلودگی و فساد مواد غذایی، روش های ناکارآمد و ناعادلانه عرضه و توزیع و شرایط ظالمانه تحریم های بین‌المللی در کشور ما دسترسی به غذای سالم و کافی را برای بسیاری با محدودیت همراه ساخته است. 
معاون غذا و دارو گفت: در این شرایط نقش متخصصین حوزه ها و گرایش های مختلف وابسته به علوم و صنایع غذایی روز به روز نمود بیشتری پیدا می کند به نحوی که شعار "عملکرد امروز ما آینده ماست" در تامین غذای سالم و کافی بیش از هر گروه دیگر متوجه ما و دست اندرکاران این حوزه بوده و کنش فعالانه و هوشمندانه ما در معاونت غذا و دارو این شعار و سلامت آینده جامعه را رقم خواهد زد. 

کلید واژه ها: پیام معاون غذا و دارو روز جهانی غذا


نظر شما :