معاون غذا و دارو اراک مطرح کرد؛

۸۰ درصد لوازم آرایشی و بهداشتی عرضه شده در اراک سالم است

۱۷ آبان ۱۴۰۰ | ۰۹:۱۸ کد : ۲۱۵۵۴ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۲۹۴
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اراک با اشاره به اینکه ساماندهی شرکت‌های پخش آرایشی و بهداشتی کار بسیار مفیدی است، گفت: اکنون بیش از ۸۰ درصد اجناس آرایشی و بهداشتی و مکمل‌های ورزشی که در داروخانه‌ها عرضه می‌شود، سالم است.
۸۰ درصد لوازم آرایشی و بهداشتی عرضه شده در اراک سالم است

به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو اراک، دکتر عباس علیمرادیان معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی با اشاره به اینکه اگر مرز اندیشه بر روی مصرف کالاهای سلامت محور غیرمجاز بسته شود عرضه بی رویه آنها نیز کم شده و بساط سودجویان برچیده می‌شود.

وی اظهار داشت: مردم اطلاع کافی از مضرات مصرف کالاهای سلامت محور قاچاق و غیرمجاز ندارند و معمولا به خاطر قیمت کمتر یا تبلیغات اغوا کننده به مصرف این نوع کالاها گرایش پیدا می‌کنند.

علیمرادیان تاکید کرد: ما باید بیشتر وقت و انرژی خود را برای قانع کردن و اطلاع رسانی به مردم بگذاریم تا هنگام خرید کالاهای سلامت محور (آرایشی و بهداشتی، مکمل‌های ورزشی، دارو و مواد خوراکی) به ابعاد مختلف آن از قبیل اصالت کالا، تاریخ تولید و انقضا، شیوه نگهداری و نحوه عرضه دقت کنند همچنین باید به این نتیجه برسند که چه کالایی برای سلامتی آنها ضرر دارد تا آن را نخرند.

دانشیار دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: گستردگی کار حوزه نظارت بر فرآورده های طبیعی، سنتی، مکمل و بازرسی ویژه و بسیار زیاد است.

دکتر علیمرادیان افزود: براساس برنامه عملیاتی تمام داروخانه‌های استان باید چهار بار در سال پایش شوند. بازدیدهای گسترده از باشگاه‌های بدنسازی، فروشگاه‌های عرضه لوازم آرایشی و بهداشتی، عطاری‌ها، آرایشگاه‌ها و سالن‌های زیبایی از جمله وظایف ما است که باید با دقت بسیار انجام شود.  

وی یادآور شد: علاوه بر اینها گشت‌های مشترکی نیز با ادارات مختلفی چوت پلیس نظارت بر اماکن عمومی، پلیس امنیت، پلیس مبارزه با مواد مخدر و اداره ورزش و جوانان در طول سال دایر کرده و بر فعالیت واحدهای صنفی زیر مجموعه نظارت می‌کنیم.
در شهر یک میلیون نفری اراک هم اکنون بیش از ۱۴۰ داروخانه فعال است.

  ​​​​

کلید واژه ها: لوازم آرایشی و بهداشتی قاچاق دکتر علیمرادیان معاون غذا و دارو اراک


نظر شما :