نظارت بر انهدام کالاهای سلامت محور قاچاق در اراک صورت گرفت؛

نظارت بر انهدام حدود ۱۷ تن کالاهای غذایی آرایشی بهداشتی مکمل و دارو و و ۱۰ تن سیگار

۱۳ آذر ۱۴۰۰ | ۱۷:۲۵ کد : ۲۲۲۰۶ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۴۹۵
کارشناس اداره نظارت بر مواد غذایی و آرایشی بهداشتی معاونت غذا و دارو اراک: نظارت بر هفده تن کالاهای مواد غذایی و لوازم آرایشی بهداشتی و مکمل قاچاق و ده تن سیگار به ارزش ۱۰ میلیارد ریال در سال جاری با حضور جمعی از مسئولان مربوطه در اراک امحا و از چرخه مصرف خارج شد.
نظارت بر انهدام حدود ۱۷ تن کالاهای غذایی آرایشی بهداشتی مکمل و دارو و و ۱۰ تن سیگار

به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو اراک، خانم مهندس احمدی عراقی کارشناس اداره نظارت بر مواد غذایی و آرایشی بهداشتی معاونت غذا و دارو اراک اظهار کرد: این کالاها شامل انواع محصولات سلامت محور آرایشی بهداشتی، مواد خوراکی، آشامیدنی، مکمل ورزشی و دخانی بود که در راستای صیانت از تولید داخل و مبارزه با قاچاق امحاء شد.

وی افزود: این کالاها چندمین محموله امحا شده اموال تملیکی در سال جاری است که با هدف حمایت از تولید داخلی و فراهم شدن فرصت اشتغال برای تولید محصولات داخلی و همچنین پیشگیری از ورود اقلام آرایشی و خوراکی غیرمجاز به چرخه مصرف انجام شد.

احمدی اظهار داشت: کالاهای امحا شده، محصولات قاچاق ، غیر بهداشتی و فاقد مجوز بودند و بنابه درخواست سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی و با حکم قطعی مراجع ذی‌صلاح ضبط و از گردونه مصرف خارج شد.

انتهای پیام /

رسول غفاری

کلید واژه ها: نظارت بر انهدام اداره نظارت بر مواد غذایی معاونت غذا و دارو اراک


نظر شما :