معاون غذا و دارو اراک مطرح کرد؛

افزایش سهمیه دارویی استان مرکزی

۲۷ آذر ۱۴۰۰ | ۱۰:۲۰ کد : ۲۲۵۹۶ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۵۲۸
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: سهمیه دارویی استان از ۱.۵ درصد به ۲ درصد افزایش یافته است.
افزایش سهمیه دارویی استان مرکزی

به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو اراک، دکتر عباس علیمرادیان بیان کرد: سهمیه دارویی استان مرکزی ۱.۵ درصد می باشد که با توجه به مکاتباتی که با سازمان غذا و داروی کشور صورت گرفته این مقدار به ۲ درصد افزایش پیدا خواهد کرد.

وی افزود: این اطمینان را به هم‌استانی‌ها می‌دهیم که از لحاظ کمبود دارو به خصوص داروهای بیماران خاص جای نگرانی وجود ندارد و با کمبود جدی در این زمینه مواجه نیستیم.

وی تاکید کرد: با وجود سامانه تیتک کلیه داروهای سهمیه ای استان به شکل روزانه مورد رصد قرار می گیرند.

دکتر علیمرادیان در ادامه خاطرنشان کرد: تاکنون کمبود نگران کننده ای در استان وجود نداشته و داروها به عدالت در تمامی داروخانه ها با توجه به میزان سرانه مصرف استانی توزیع خواهد شد.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: طبق گزارش های واصله و به منظور بررسی موجودی داروهای سهمیه ای، خاص و شیمی درمانی، تیمی متشکل از کارشناسان و پرسنل این معاونت، تمامی داروخانه های سطح اراک و استان را به شکل روزانه مورد رصد قرار می دهند.

وی همچنین یادآور شد: طبق مکاتباتی که با پزشکان فعال در سطح استان صورت گرفته است، از آنان خواسته شده به منظور حمایت از تولید داخل به منظور ادامه روند درمان بیماران و با توجه به کمبود برخی از داروهای برند خارجی تا حدامکان از داروهای مشابهه ایرانی استفاده نمایند.

هم استانی های عزیز برای رفع مشکل و کمبود احتمالی داروی مورد نیاز خود می توانند از ساعت ۸ صبح الی ۱۵ بعداز ظهر با شماره رایگان ۱۹۰ و در صورتیکه قادر به تماس با سامانه ۱۹۰ نشوند می توانند در ساعات عصر از ساعات ۱۶ الی ۲۰ به شماره ۰۹۱۸۸۹۳۹۳۹۵ تماس بگیرند و از داروخانه های دارای سهمیه مطلع گردند.

کلید واژه ها: افزایش سهمیه دارویی استان مرکزی دکتر علیمرادیان معاون غذا و دارو اراک


نظر شما :