آرایشگاها و سالن های زیبایی حق فروش دارو ندارند

۳۰ آذر ۱۴۰۰ | ۱۱:۵۲ کد : ۲۲۷۰۱ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۵۷۹
معاون غذا و دارو گفت: آرایشگاه داروخانه نیست، آرایشگران حق تجویز و یا استفاده از هیچگونه دارو و مکمل دارویی برای مراجعان را ندارند.
آرایشگاها و سالن های زیبایی حق فروش دارو ندارند

به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو اراک، دکتر علیمرادیان معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی اراک بیان کرد: متصدیان و آرایشگران حق تجویز و یا استفاده از هیچگونه دارو و مکمل‌های دارویی را برای مراجعین محترم ندارند.

وی هشدار داد : استفاده از داروهای بی حسی، چاقی و لاغری در برخی از آرایشگاه‌ها تاکنون منجر به بروز بیماری‌های متعدد برای بانوان شده است.

دکتر علیمرادیان افزود: سالن‌های آرایش و زیبایی محل مناسبی برای خرید و فروش محصولات آرایشی و بهداشتی نیست و عرضه آنها در چنین اماکنی تداخل صنفی بوده و ممنوع است.

او تاکید کرد: مراجعان توجه کنند که تمام لوازم آرایشی، بهداشتی وارداتی و خارجی مورد استفاده توسط متصدیان و آرایشگران مربوطه دارای برچسب اصالت و سلامت باشند و محصولات داخلی ساخت ایران دارای پروانه بهداشتی ساخت باشند.

این مقام مسئول افزود: همچنین لوازم آرایشی و بهداشتی تقلبی و غیرمجاز دارای مقادیر بالای سرب و جیوه است که احتمال ابتلا به بیماری‌های بدخیم و سرطان را افزایش می‌دهند.

کلید واژه ها: آرایشگاهها سالن های زیبایی دارو تجویز معاون غذا و دارو اراک


نظر شما :