راه های استعلام آخرین قیمت واقعی دارو

۳۰ خرداد ۱۴۰۱ | ۰۸:۰۲ کد : ۲۴۵۴۶ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۱۷۷۷۸
معاون غذا و دارو اراک گفت: لیست و قیمت مصوب کلیه اقلام دارویی قابل عرضه در داروخانه های سراسر کشور در سامانه اطلاعات دارویی سازمان غذا و دارو قابل جستجو و بازیابی است.
راه های استعلام آخرین قیمت واقعی دارو

به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو، دکتر عباس علیمرادیان معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی اراک با بیان اینکه اغلب سوالات مراجعین به این اداره درخصوص قیمت داروهاست، افزود: با مراجعه به سامانه اطلاعات دارویی کشور به آدرس اینترنتی Http://irc.fda.gov.ir/nfi  و جستجوی نام داروی مورد نظر، می توان اطلاعات جامعی از قبیل قیمت دارو، شکل دارویی، نحوه مصرف، عوارض جانبی، تداخلات و هشدارهای دارو، شرکت تولید کننده و توزیع کننده و داروهای مشابه آن، را  مشاهده کرد.


وی با اشاره به مغایرت زمانی تولید بسته بندی و تولید دارو گفت: در بعضی از مواقع ممکن است تغییر قیمت دارو به علت وجود فاصله زمانی زیاد بین تاریخ تولید بسته بندی دارو و تاریخ تولید آن دارو باشد و در این بین چون تولید دارو پس از تولید بسته بندی صورت گرفته نیاز است تا هموطنان از طریق سامانه اطلاعات دارویی از آخرین نرخ مصوب آن مطلع شوند.

معاون خاطرنشان کرد: هم استانی های گرامی می توانند سوالات دارویی خود را از طریق شماره ۱۹۰ و یا شماره تلفن های ۰۸۶_۳۳۳۶۸۵۵۷۰ داخلی ۲۵۳  مطرح کنند.
 

سامانه اطلاعات دارویی سازمان غذا و دارو به نشانی اینترنتی :

 

http://irc.fda.gov.ir/nfi

 

جزئیات فهرست و قیمت مصوب تجهیزات و ملزومات مصرفی پزشکی در سامانه اداره کل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو به نشانی اینترنتی:

 

http://imed.fda.gov.ir

 

 

 

کلید واژه ها: سامانه اطلاعات دارویی کشور لیست و قیمت اقلام دارویی


( ۸۲ )

نظر شما :