معاون غذا و دارو اراک مطرح کرد؛

جنایت فروش ترکیب شیشه با دارو و مکمل های ورزشی

۰۷ فروردین ۱۴۰۱ | ۰۹:۳۹ کد : ۲۵۰۲۲ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۷۶۷
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی اراک نسبت به فروش دارو و مکمل‌های ورزشی و بدنسازی در باشگاه‌ها، عطاری‌ها و سالن های زیبایی غیرمجاز هشدار داد.
جنایت فروش ترکیب شیشه با دارو و مکمل های ورزشی

به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو، دکتر عباس علیمرادیان معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی اراک درباره فروش  مکمل‌های ورزشی و برخی از دارو‌های مرتبط با بدنسازی اظهارکرد: یک موضوع بسیار مهم که متاسفانه کمتر از سوی شهروندان و به خصوص ورزشکاران تازه کار جدی گرفته می‌شود، موضوع خرید مکمل‌های ورزشی است که در داروخانه‌ها مجاز است و شهروندان نباید آن را از دیگر واحد‌های صنفی خریداری کنند.​

وی با بیان اینکه متاسفانه در مواردی دیده شده که این مواد در عطاری‌ها، داخل باشگاه‌های بدنسازی و ... به فروش می‌رسد، گفت: فروش این مواد در این امکان ممنوع و غیرمجاز است و حتما باید از داروخانه تهیه شود. مکمل‌ها نیز باید حتما تاییدیه سازمان غذا و دارو را داشته باشند.

معاون غذا و دارو از فعالیت برخی از اراذل و اوباش در تهیه و فروش مکمل‌های ورزشی نیز خبر داد و گفت: مدتی قبل با گروهی از اوباشگران توسط مرجع ققضایی برخورد شد که اقدام به تولید پودر‌های بدنسازی کرده و در ترکیبات آن از  مخدر شیشه  و ... نیز استفاده کرده بودند. تمام این مکمل‌ها نیز در فروشگاه‌های غیرمجاز عرضه می‌شد.

علیمرادیان اضافه کرد: یکی دیگر از واحد‌هایی که بار‌ها فروش این مکمل‌ها و دارو‌های مرتبط با بدنسازی در آن مشاهده شده، عطاری‌ها هستند، در حالی که عطاری‌ها هم مجاز به فروش این موارد نیستند.وی از شهروندان خواست که برای خرید چنین مکمل‌هایی اولا حتما از نظر مربیان تایید شده و کارشناسان تغذیه استفاده کنند و ثانیا از داروخانه اقدام به خرید کنند.

معاون غذا و دارو درباره تبلیغ فروش برخی از این مکمل‌ها در فضای مجازی گفت: معلوم نیست آنچه که در فضای مجازی تبلیغ شده، چگونه تهیه می‌شود. ما موارد مختلفی داشتیم که پودر‌های تاریخ مصرف گذشته را خریداری کرده و با برچسب و تاریخ مصرف جدید به فروش می‌رساندند. یا اینکه در ترکیبات آن از موادمخدر استفاده می‌کردند.

علیمرادیان تصریح کرد: شهروندان نباید فریب قیمت ارزان و دیگر روش‌های سودجویانه را خورده و به آن‌ها اعتماد کنند. کارشناسان معاونت غذا و دارو نیز بر این موارد نظارت داشته و حتما با هماهنگی نیروی انتظامی موارد تخلف برخورد خواهد کرد. مردم نیز می‌توانند چنین مواردی را به حتما به سامانه 190 اطلاع دهند.

کلید واژه ها: فروش ترکیب شیشه با دارو و مکمل های ورزشی دکتر علیمرادیان معاون غذا و دارو اراک مصرف دارو


( ۱ )

نظر شما :