افزایش سهمیه دارویی استان مرکزی

۰۴ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۳:۱۸ کد : ۲۶۵۸۰ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۵۱۳
معاون غذا و دارو گفت: با پیگیری های مداوم و مستمر معاونت غذا و دارو با دکتر کریمی نماینده محترم مردم خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی و با نظر موافق رئیس سازمان غذا و دارو سهمیه دارویی استان مرکزی از یک و نیم درصد به یک و هفت دهم درصد افزایش یافت.
افزایش سهمیه دارویی استان مرکزی

به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو اراک، دکتر عباس علیمرادیان معاون غذا و دارو با پیگیری های مداوم و مستمر معاونت غذا و دارو با دکتر کریمی نماینده محترم مردم خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی و با نظر موافق رئیس سازمان غذا و دارو سهمیه دارویی استان مرکزی از یک و نیم درصد به یک و هفت دهم درصد افزایش یافت.

دکتر علی اکبر کریمی روز سه شنبه در خصوص مباحث مطرح شده در نشست با رئیس سازمان غذا و دارو افزود: با توجه به سوال بنده از وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص علت توزیع نکردن عادلانه دارو در سطح کشور و همچنین در استان مرکزی که در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مطرح شد نشستی با رئیس سازمان غذا و دارو و معاونین این سازمان برگزار شد.  

وی بیان کرد: در این نشست وضعیت کلی نحوه توزیع دارو در کشور و همچنین سهمیه‌ای که در راستای تامین داروی مورد نیاز مردم استان مرکزی به ویژه بیماران خاص و سرطانی داشتیم مورد بررسی قرار گرفت. 

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با توجه به اهمیتی که تامین به موقع دارو برای عموم مردم به ویژه بیماران خاص دارد  در این نشست مقرر شد علاوه بر افزایش سهمیه داروی استان مرکزی، معاون سازمان غذا و دارو طی دو هفته آتی به استان مرکزی سفر کند و در جریان  آخرین وضعیت آمار، ضریب اشغال تخت‌های بیمارستانی و  جمعیتی که از سایر استان‌ها برای درمان به استان مرکزی سفر می کنند و همچنین آمار بیماران خاص استان و حجم داروی مورد نیاز آنها جمع آوری و بر آن اساس مجدد، در خصوص سهمیه داروی استان مرکزی بازنگری لازم صورت گیرد تا مردم از حق عادلانه تامین دارو بهره‌مند شوند.

کریمی تاکید کرد: در این نشست همچنین مقرر شد که تمام شرکت‌های پخش دارو در استان، شعبه داشته باشند تا در موعد مقرر بتوانند داروهای مورد نیاز را در سطح استان توزیع کنند و از این لحاظ حق مردم استان تضییع نشود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به ارائه خدماتی که سازمان غذا و دارو به شرکت های تولیدکننده دارو و همچنین صنایع غذایی و آرایشی در سطح استان ارائه می‌دهند مشکلاتی گزارش شده بود که مقرر شد در این سفر بررسی‌های لازم صورت گیرد و یک سیاست متمرکز و جامعی برای حمایت از این صنایع و رفع مشکلاتشان در اسرع وقت اتخاذ شود تا موجب رونق فعالیت های تولیدی در بخش دارو ، صنایع غذایی و آرایشی شود.

  

کلید واژه ها: افزایش سهمیه دارویی استان مرکزی نماینده مردم اراک خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی


نظر شما :