قیمت درج شده روی داروها ملاک نیست

۳۰ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۲:۰۸ کد : ۲۷۲۰۱ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۶۰۷
مدیر اداره دارو و مواد تحت کنترل معاونت غذا و دارو اراک گفت: داروخانه ها، داروها را براساس آخرین قیمتی که سامانه مرکزی وزارتخانه اعلام می کند به مشتریان عرضه می کند؛ لذا قیمت روی داروها و قیمت خرید دارو برای داروخانه ملاک فروش دارو به شمار نمی رود.
قیمت درج شده روی داروها ملاک نیست

به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو اراک،دکتر ژیلا محسنی مدیر اداره دارو و مواد تحت کنترل معاونت غذا و دارو اراک بیان کرد: قیمت عرضه شده در داروخانه ها منطبق با قیمت‌های مصوب و  ابلاغی از سوی وزارتخانه است.

دکتر محسنی تصریح کرد: قیمت‌گذاری دارو توسط کمیسیون قانونی قیمت‌گذاری دارویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صورت می‌گیرد و قیمت سه‌گانه دارو شامل بهای مصرف‌کننده، بهای فروش به داروخانه‌ها و بهای فروش به پخش تعیین شده و به سازمان‌های بیمه‌گر، شرکت‌های توزیع‌کننده و داروخانه‌های سراسر کشور جهت اجرا ابلاغ می‌شود.

وی گفت: داروخانه ها، داروها را براساس آخرین قیمتی که سامانه مرکزی وزارتخانه اعلام می کند به مشتریان عرضه می کند؛ لذا قیمت روی داروها و قیمت خرید دارو برای داروخانه ملاک فروش دارو به شمار نمی رود.

محسنی خاطر نشان کرد: بر اساس آخرین استعلام ازاداره کل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو ، مبنای قیمت عرضه اقلام دارویی در داروخانه ها، قیمت های درج شده در سایت سازمان غذا و دارو به آدرس irc.fda.gov.ir/nfi می باشد.

مدیر اداره دارو و مواد تحت کنترل معاونت غذا و دارو اراک بیان کرد: شهروندان گرامی در صورت مشاهده تخلف و یا داشتن هر گونه سوال دارویی با سامانه ۱۹۰ مرکز اطلاع رسانی دارو و سموم معاونت غذا و دارو علوم پزشکی اراک در میان بگذارند و موضوع در کوتاهترین زمان ممکن رسیدگی خواهد شد.

کلید واژه ها: ملاک قیمت داروها فاکتور دکتر محسنی مدیر دارویی معاونت غذا و دارو اراک


( ۴ )

نظر شما :