به همت معاونت غذا و دارو اراک صورت گرفت؛

کشف ۹۳ قلم داروهای غیر مجاز و مخدر از عطاری های استان در ۳ ماه نخست ۱۴۰۱

۰۶ تیر ۱۴۰۱ | ۰۸:۲۲ کد : ۲۷۳۸۲ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۲۳۱
رئیس اداره نظارت بر فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل معاونت غذا و دارو اراک گفت: طی ۳ ماه نخست ۱۴۰۱ از عرضه کنندگان داروهای گیاهی و عطاری ها در سطح استان مرکزی ۹۳ قلم داروهای غیر مجاز و مخدر به ارزش ۱۳۰ میلیون ریال کشف و ضبط شد.
کشف ۹۳ قلم داروهای غیر مجاز و مخدر از عطاری های استان در ۳ ماه نخست ۱۴۰۱

به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو اراک،دکتر مریم خدایی رئیس اداره نظارت بر فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل معاونت غذا و دارو اراک بیان کرد: بازرسی های وِیژه و به صورت مستمر از عرضه کنندگان داروهای گیاهی و عطاری ها در سه ماه نخست سال انجام شد.

وی ادامه داد: در مجموع 21 مورد بازرسی از این مراکز ۷۷ قلم داروی غیر مجاز به ارزش ۴۰ میلیون ریال و ۱۶ قلم داروی مخدر به ارزش ۹۰ میلیون ریال کشف و ضبط شد و  ۶ واحد عطاری با دستور مرجع قضایی پلمپ شدند.

دکتر خدایی افزود: در این بازرسی ها که به صورت سر زده انجام گرفت، اصالت و سلامت کالا و دارا بودن تاییدیه سازمان غذا و دارو تحت عنوان سیب سلامت ، عدم عرضه فراورده های گیاهی و دارویی و مخدر، رعایت اصول توزیع و بهداشتی واحد عرضه کننده و عدم دخالت واحد در امر درمان مورد بازرسی و نظارت قرار گرفته و با واحدین متخلف برخوردهای مناسب قانونی صورت گرفت.

رئیس اداره نظارت بر فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل ادامه داد: هدف از این بازرسی ها بهبود سطح فنی واحدهای عرضه کننده در ارائه خدمات و کنترل و جلوگیری از توزیع فراورده های دارویی به منظور جلوگیری از بروز عوارض دارویی حاصل از مصرف خودسرانه فراورده های داروی و گیاهی است.

وی ادامه داد:عرضه دارو و مواد غیر بهداشتی توسط عطاریها از جمله مواردی است که به شدت با آن برخورد خواهد شد چرا که سلامت مصرف کنندگان را با تهدیدات جدی مواجه خواهد نمود.

رئیس اداره نظارت بر فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل در پایان از مردم خواست هنگام خرید از عطاری ها به سلامت محصول و خصوصا مجوز های بهداشتی آن توجه کافی را داشته باشند.

انتهای پیام/

رسول غفاری

کلید واژه ها: کشف داروی غیر مجاز عطاری ها سه ماه نخست معاونت غذا و دارو اراک دکتر خدایی


( ۱ )

نظر شما :