طرح دارویار با موفقیت در استان مرکزی اجرا شد

۲۳ شهریور ۱۴۰۱ | ۰۸:۴۹ کد : ۲۹۲۶۶ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۳۲۲
مدیر درمان تامین اجتماعی استان مرکزی با بیان اینکه نسخه‌نویسی الکترونیک در استان مرکزی ۹۷ درصد موفقیت داشت گفت: طرح دارویار با موفقیت در استان مرکزی اجرا شد.
طرح دارویار با موفقیت در استان مرکزی اجرا شد

به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو اراک؛ روح الله سهرابی با اشاره به اجرای پروژه ملی نسخه الکترونیک در استان مرکزی اظهار داشت: سازمان تامین اجتماعی به عنوان یک سازمان پیش‌رو در راه‌اندازی و ارائه خدمات به صورت الکترونیک توانست موفقیت بسیاری کسب کند، باتوجه به اینکه استان مرکزی در ابتدای کار رتبه سوم از آخر را در اختیار داشت ولی موازی با تلاش‌های سازمان توانست با وجود چالش و نواقص موجود رتبه نخست نسخه الکترونیک کشور را به خود اختصاص دهد.

سهرابی اضافه کرد: سازمان تامین اجتماعی با وجود چالش‌های زیرساختی و عدم همراهی ارائه دهندگان و گیرندگان خدمت توانست پروژه نسخه الکترونیک را عملیاتی کند و هم اکنون نزدیک به 97 درصد نسخ الکترونیک به سرانجام رسیده است.

مدیردرمان تامین اجتماعی استان مرکزی عنوان کرد: در حال حاضر به سطحی رسیده‌ایم که نارضایتی بسیار کاهش پیدا کرده است و خدمات به سرعت و با کیفیت خوب ارائه می‌شود ولی قطعا ایراداتی وجود دارد که باید ایرادات در مرحله نخست بازیابی و در مرحله بعد برطرف شود.

سهرابی تصریح کرد: یکی دیگر از پروژه‌های ملی که در حال حاضر انجام می‌شود پروژه "طرح دارویار" است، طرح دارویار یک پروژه ملی با اهداف مشخص ملی از جمله تعدیل و بهسازی قیمت جهت جلوگیری از قاچاق دارو، انباشت دارو و غیره است.

وی خاطرنشان کرد: برای اجرایی شدن طرح دارویار باید سازمان‌های بیمه‌گر پایه پیش‌قدم شوند و تمامی داروها چه داروهای داخل و چه داروهایی که از خارج از کشور وارد می‌شوند طرح تعهد بیمه قرار گیرند.

وی افزود: طرح دارویار حدود 2 ماه عملیاتی شده است و تا به امروز خوب پیش رفته است امیدوارم با همکاری همه مراکز ارائه دهنده خدمات درمانی به ویژه با صبر، تحمل و آگاهی مردم که از طریق رسانه‌ها ایجاد می‌شود بتوانیم این طرح ملی را به سرانجام برسانیم و به اهدافی که نظام مقدس جمهوری اسلامی و سازمان بزرگ تامین اجتماعی دارد برسیم.

کلید واژه ها: طرح دارویار استان مرکزی مدیر درمان تامین اجتماعی


نظر شما :