توزیع سرم و آنتی بیوتیک در داروخانه‌های مرکزی افزایش می‌یابد

۰۱ آبان ۱۴۰۱ | ۱۳:۰۷ کد : ۳۰۰۲۰ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۵۷۴
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مرکزی گفت: توزیع سرم و داروهای آنتی بیوتیک در داروخانه‌های این استان افزایش یافته و از وضعیت قطره چکانی خارج می‌شود.
توزیع سرم و آنتی بیوتیک در داروخانه‌های مرکزی افزایش می‌یابد

به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو؛ دکتر عباس علیمرادیان معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی افزود: در هفته گذشته ۶۰ هزار سرم وارد استان مرکزی شده است و با توجه به این حجم از تامین، پیش بینی می‌شود توزیع این قلم دارویی در داروخانه‌ها در روزهای آینده از حالت قطره چکانی خارج شود.

وی در ارتباط با کمبود آنتی بیوتیک‌ها در روزهای اخیر  در داروخانه‌های استان مرکزی گفت: در آخرین ارتباطی که با سازمان غذا و درو داشتیم اعلام شد که مواد اولیه برای تولید این اقلام دارویی تا پایان سال تامین شده و واحدها در حال تولید و عرضه هستند.

دکتر علیمرادیان ادامه داد: همزمان ۱۵ شرکت کار توزیع دارو به داروخانه‌های استان مرکزی را به عهده دارند که بسیاری از آنها در زمینه توزیع آنتی‌بیوتیک‌ها فعال هستند اما با توجه به حجم تقاضا این کمبود احساس می‌شود که پیش بینی می‌شود در روزهای آینده وضعیت بهبود یابد.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اراک اذعان کرد: در این میان برخی از تجویزهای غیر ضروری آنتی بیوتیک‌ها هم بر حجم تقاضا و کمبود این اقلام دارویی می‌افزاید در حالی که در برخی موارد در مراحل اولیه بیماری نیازی به این تجویز نیست.

در روزهای گذشته به دلیل شیوع بالای آنفولانزا و افزایش تقاضا، کمبود سرم و آنتی بیوتیک‌ها بویژه برای کودکان در سطح داروخانه‌ها احساس شده و بیماران را سردر گم کرده است.

در زمان حاضر بیش از ۱۴۰ داروخانه در استان مرکزی فعالیت می‌کنند

کلید واژه ها: توزیع سرم و آنتی بیوتیک


( ۴ )

نظر شما :