دکتر آصفری؛ برای توسعه سلامت نیازمند نقشه راهبردی هستیم / ضرورت ارتقاء شاخص های سلامت در جامعه

۲۳ دی ۱۴۰۱ | ۱۲:۱۷ کد : ۳۱۸۴۶ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۳۵۳
نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: الگوی زندگی و رفتاری جامعه ما متاثر از کیفیت اقدام ماست لذا باید با تحلیل همه جانبه و برنامه ریزی صحیح، به تحقق کیفیت زندگی و افزایش طول عمر افراد جامعه اهتمام کرد.
دکتر آصفری؛ برای توسعه سلامت نیازمند نقشه راهبردی هستیم / ضرورت ارتقاء شاخص های سلامت در جامعه

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو، دکتر محمد حسن آصفری، نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی با حضور در معاونت غذا و داروی استان، با اشاره به این که عملکرد حوزه غذا و دارو بسیار موثر در موضوع سلامت غذایی استان دارد، یاد آور شد: تامین سلامت و امنیت غذایی و صیانت از آن، مساله ای حیاتی است و باید با محتوای مطلوب به آن پرداخت و بها داد.

دکتر آصفری؛ در دست داشتن آمار دقیق، تحلیل وضعیت، ریشه یابی و شناسایی علل و عوامل موثر بر سلامت و امنیت و غذایی و تصحیح نواقص و موانع تحقق برنامه ها و اهداف این بخش را بسیار مهم ارزیابی کرد و خاطر نشان ساخت: شاخص های مطلوب استان در حوزه سلامت باید استخراج شود تا در سایه برنامه ریزی و هدف گذاری درست، ضمن ارتقا شاخص ها به اهداف مورد نظر دست پیدا کرد.

وی با اشاره به این که نظارت حاکمیتی باید بر همه شئون موثر بر سلامت و امنیت غذایی باشد تا جامعه از تهدیدهای احتمالی مصون بماند، گفت: نشاط، تحرک و پویایی جامعه نیازمند برنامه ریزی و تلاش جهادی برای رفع مشکل بیکاری، تقویت اشتغال و شکوفایی اقتصادی است.

نماینده محترم مجلس شورای اسلامی در استان با بیان این که مردم ما شایسته دریافت بهترین خدمات هستند و در تامین سلامت همه ظرفیت ها باید به میدان بیایند، تاکید کرد: دامنه بهداشت و سلامت در استان باید گسترش یابد و درمان را برای مردم بی دغدغه و سهل کنیم و هزینه های درمان را کاهش دهیم.

ایشان با اشاره به این که سیاست های حوزه سلامت استان بازنگری و کامل شود، افزود: خدمات بهداشتی، درمانی، فرهنگی، اقتصادی  و ... در روستاها به نحوی ارایه شود که به تثبیت جمعیت روستایی منجر گردد.

دکتر آصفری با بیان این که شرایط محیطی و سرزمینی مرکزی، متفاوت از دیگر مناطق کشور است، تصریح نمود: شاخص های سلامت باید با برنامه یی منطبق با مقتضیات استان و اهتمام جدی همه دستگاه های مسئول به سمت مطلوب برود.

وی بر انجام کارهای آموزشی، ترویجی و فرهنگی برای استفاده مردم از غذای سالم از سوی علوم پزشکی استان تاکید نمود و ابراز کرد: الگوی زندگی و رفتاری جامعه ما متاثر از کیفیت اقدام ماست لذا باید با تحلیل همه جانبه و برنامه ریزی صحیح، به تحقق کیفیت زندگی و افزایش طول عمر افراد جامعه اهتمام کرد.

آصفری با اشاره به این که باید برای همه امور استان، اطلس و نقشه راه داشته باشیم، گفت: با نقشه راهبردی به سمت توسعه سلامت در استان حرکت کنیم.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تولید فرآورده های غذایی و آشامیدنی،  عنصری مهم در تعیین سلامت و امنیت غذایی است گفت: باید با استقرار سیستم نظارتی ضمن تامین سلامت این بخش از هزینه های جانبی و تحمیلی کاست و اجرای قانون در همه بخش ها باید سیستماتیک شود.

کلید واژه ها: آصفری نماینده محترم اراک، خنداب و کمیجان مجلس شورای اسلامی غذا ودارو


نظر شما :