تعداد داروخانه های استان مرکزی ۵درصد افزایش یافت

۳۰ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۵:۲۲ کد : ۳۲۵۱۸ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۴۱۸
معاون غذا و دارو اراک گفت: در راستای توسعه خدمات دارویی، تعداد داروخانه های استان مرکزی افزایش یافت.
تعداد داروخانه های استان مرکزی ۵درصد افزایش یافت

به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو؛ دکتر عباس علیمرادیان معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اراک با بیان اینکه آیین نامه جدید احداث داروخانه ها گامی رو به جلو و خدمت محور شدن داروخانه است اظهار کرد:حذف حد نصاب جمعیت، فاصله و حذف خرید و فروش پروانه­ های تاسیس، داروخانه ها را ملزم به ارائه خدمات صحیح، اصولی و مطابق با منشور حقوق بیماران خواهد کرد.

وی افزود: با در نظر گرفتن اینکه داروخانه ها به عنوان یکی از در دسترس ترین مراکز سلامت برای مردم است، ارائه خدمات دارویی زیر نظر داروساز، به مردم این امکان را میدهد تا با هزینه کمتر به خدمات مراکز سلامت دسترسی کافی را داشته باشند.

معاون غذا و دارو دانشگاه اضافه کرد: برهمین اساس ومطابق آیین نامه جدید در راستای توسعه خدمات دارویی تعداد داروخانه های  تحت پوشش استان  نسبت به سال گذشته 5 درصد افزایش یافته است.

 دکتر علیمرادیان ادامه داد: در حال حاضر ۱۵۸ داروخانه با ۱۸۰ داروساز در استان مرکزی ارائه خدمات می نمایند که از این تعداد،7 داروخانه به صورت شبانه روزی هستند.

وی خاطرنشان کرد: طبق پیگیری های در حال انجام امید است تعداد 6 داروخانه جدید دیگر تا پایان سال جاری به مجموعه داروخانه های مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اضافه گردد.

دکتر علیمرایدان  با اشاره به ارائه خدمات بهینه و دسترس راحت و سریع به خدمات دارویی در مناطق محروم بیان داشت: این معاونت از طریق فراخوان عمومی به متقاضیان بخش خصوصی، اقدام به واگذاری مجوز تاسیس داروخانه در مناطق محروم که حداقل دارای یک مطب فعال پزشکی یا مرکز بهداشتی درمانی فعال بوده اند نموده است.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی اراک افزود: داروخانه های تاسیس شده در مناطق محروم می توانند علاوه بر ارائه خدمات در محل ،به صورت سیاری در روستاها و توابع تحت پوشش خود نیز به ارائه خدمات دارویی بپردازند.

کلید واژه ها: افزایش داروخانه ها اراک معاونت غذا و دارو


( ۱ )

نظر شما :