تبلیغات دارویی غیرمجاز و سوءاستفاده از سادگی افراد در روزهای پایانی سال

۱۴ اسفند ۱۴۰۱ | ۱۲:۰۸ کد : ۳۲۸۵۸ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۳۱۶
معاون غذا و دارو اراک گفت: متصدیان و آرایشگران حق تجویز و یا استفاده از هیچگونه دارو و مکمل‌های دارویی را برای مراجعین محترم ندارند.
تبلیغات دارویی غیرمجاز و سوءاستفاده از سادگی افراد در روزهای پایانی سال

به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو اراک؛ دکترعباس علیمرادیان معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی اراک بیان کرد: آرایشگاه داروخانه نیست، آرایشگران حق تجویز و یا استفاده از هیچگونه دارو و مکمل دارویی برای مراجعان را ندارند.

او هشدار داد: استفاده از داروهای بی حسی، چاقی و لاغری در برخی از آرایشگاه‌ها تاکنون منجر به بروز بیماری‌های متعدد برای بانوان شده است.

دکترعلیمرادیان افزود: سالن‌های آرایش و زیبایی محل مناسبی برای خرید و فروش محصولات آرایشی و بهداشتی نیست و عرضه آنها در چنین اماکنی تداخل صنفی بوده و ممنوع است.

او تاکید کرد: مراجعان توجه کنند که تمام لوازم آرایشی، بهداشتی وارداتی و خارجی مورد استفاده توسط متصدیان و آرایشگران مربوطه دارای برچسب اصالت و سلامت باشند و محصولات داخلی ساخت ایران دارای پروانه بهداشتی ساخت باشند.

این مقام مسئول افزود: همچنین لوازم آرایشی و بهداشتی تقلبی و غیرمجاز دارای مقادیر بالای سرب و جیوه است که احتمال ابتلا به بیماری‌های بدخیم و سرطان را افزایش می‌دهند.

کلید واژه ها: تبلیغات دارویی غیرمجاز آرایشی و بهداشتی پایان سال


نظر شما :