معاون غذا و دارو اراک مطرح کرد؛

نظارت و بازرسی از عطاری های استان مرکزی در ایام نوروز و شیوع بیماری کرونا ویروس

۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۲:۱۰ کد : ۳۴۳۱ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۱۶۷
ازعرضه کنندگان داروهای گیاهی و عطاری ها در سطح استان مرکزی نظارت و بازرسی به صورت مستمر انجام شد.
نظارت و بازرسی از عطاری های استان مرکزی در ایام نوروز و شیوع بیماری کرونا ویروس

به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو اراک، دکتر عباس علیمرادیان معاون غذا و دارو بیان کرد:با توجه به تعطیلات نوروز و شیوع بیماری کرونا ویروس بازرسی های وِیژه و به صورت مستمر از عرضه کنندگان داروهای گیاهی و عطاری ها انجام شد.

دکتر علیمرادیان افزود: در این بازرسی ها که به صورت سر زده انجام گرفت، اصالت و سلامت کالا و دارا بودن تاییدیه سازمان غذا و دارو تحت عنوان سیب سلامت ، عدم عرضه فراورده های گیاهی و دارویی و مخدر، رعایت اصول توزیع و بهداشتی واحد عرضه کننده و عدم دخالت واحد در امر درمان مورد بازرسی و نظارت قرار گرفته و با واحدین متخلف برخوردهای مناسب قانونی صورت گرفت.

معاون غذا و دارو اراک ادامه داد:هدف از این بازرسی ها بهبود سطح فنی واحدهای عرضه کننده در ارائه خدمات و کنترل و جلوگیری از توزیع فراورده های دارویی به منظور جلوگیری از بروز عوارض دارویی حاصل از مصرف خودسرانه فراورده های داروی و گیاهی است.

دکتر علیمرادیان ادامه داد:عرضه دارو و مواد غیر بهداشتی توسط عطاریها از جمله مواردی است که به شدت با آن برخورد خواهد شد چرا که سلامت مصرف کنندگان را با تهدیدات جدی مواجه خواهد نمود.

معاون غذا و دارو در پایان از مردم خواست هنگام خرید از عطاری ها به سلامت محصول و خصوصا مجوز های بهداشتی آن توجه کافی را داشته باشند.

انتهای پیام/

رسول غفاری

کلید واژه ها: ستاد تسهیلات نوروزیعطاری هابازرسیدکتر علیمرادیانکرونا ویروس


نظر شما :