فروش دارو از طریق پلتفرم ها بدون مجوز سازمان غذا و دارو غیرقانونی و بازی با سلامت مردم است

۲۶ مرداد ۱۴۰۲ | ۱۸:۳۸ کد : ۳۶۷۴۴ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۱۷۶
معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو گفت: فعالیت پلتفرم‌هایی که بدون مجوز سازمان غذا و دارو اقدام به فروش اقلام دارویی می‌کنند، غیرقانونی است.
فروش دارو از طریق پلتفرم ها بدون مجوز سازمان غذا و دارو غیرقانونی و بازی با سلامت مردم است

دکتر سیدحیدر محمدی در گفت‌وگو با ایفدانا با اشاره به اینکه هرگونه عرضه دارو باید طبق قانون زیر نظر سازمان غذا و دارو صورت گیرد، اظهار کرد: سازمان غذا و دارو نهاد رگولار و ناظر بر زنجیره تامین از تولید تا مصرف است، بنابراین هرگونه فروش دارو خارج از نظارت این سازمان غیرقانونی تلقی می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه برخی از پلتفرم‌ها اقدام به فروش دارو بدون اخذ مجوز از سازمان غذا و دارو می‌کنند، افزود: عرضه دارو با تمامی فرآورده‌های دیگر متفاوت است و حتماً باید با ساز و کار مشخص و علمی صورت گیرد، بطوریکه در تمامی داروخانه‌های سراسر کشور مسئول فنی مستقر است و مسئولیت داروهای عرضه شده را به عهده دارد اما این روند در پلتفرم‌ها وجود ندارد و بعضا داروهای تقلبی، قاچاق و سقط جنین را عرضه می کنند.

معاون وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: سلامت مردم نباید قربانی منافع تجاری شود، این موضوع خط قرمز سازمان غذا و دارو بوده و تاکید می‌کنیم، عرضه دارو باید طبق پروتکل های مدون و قابل نظارت صورت گیرد.


( ۲ )

نظر شما :