معاون غذا و دارو اراک مطرح کرد؛

تامین تمام نام‌های تجاری شیرخشک تا یک‌ماه آتی/تاکید بر کنترل اصالت شیرخشک‌ها در داروخانه‌ها

۲۸ مهر ۱۴۰۲ | ۰۰:۲۱ کد : ۳۸۴۸۲ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۱۰۶
معاون غذا و دارو اراک با اشاره به رفع مقطعی برخی برندها تا یک ماه‌ آینده گفت: گاهی ممکن است که یکی از برندهای شیر خشک های رگولار مورد تقاضا موجود نباشد و از طریق برند دیگری از شیرخشک می‌توان جایگزین کرد.
تامین تمام نام‌های تجاری شیرخشک تا یک‌ماه آتی/تاکید بر کنترل اصالت شیرخشک‌ها در داروخانه‌ها

به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو؛ دکتر عباس علیمرادیان معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی اراک اظهار کرد: ارز موردنیاز واردات مواد اولیه شیرخشک در حال حاضر تخصیص داده شده و در چندماه گذشته در زمینه انتقال ارز به مشکل برخورده شده بوده است که ناشی از مشکلات حاصل از تحریم بوده و این موضوع در حال حاضر رفع شده است؛ و سازمان غذا و دارو نیز به تولیدکننده‌ها اعلام کرده است که تأخیر ایجاد شده در انتقال ارز را جبران کنند تا نیاز به واردات نداشته باشیم.

وی افزود: برای بخشی از محصولات شیرخشک که دچار کمبود شده بودند مجوز موقت واردات صادر شده که میزان آن زیاد نیست. واردات موقتی و کوتاه‌مدت خواهد بود و با کمک تولیدکننده‌ها مشکل مرتفع می‌ شود و برآوردمان این است که تا یک ماه آینده مشکل کمبود شیرخشک برطرف خواهد شد.

علیمرادیان افزود: فعلاً محدودیتی برای عرضه کردن شیر خشک به ازای هر کد ملی وجود ندارد و با کمک متخصصان اطفال و تغذیه در حال ارزیابی شرایط هستیم تا اگر نیاز شود، حداکثر سقف مجاز تخصیص شیرخشک به ازای هر کد ملی را مشخص کنیم.

معاون غذا و دارو ادامه داد: براساس تکلیف قانونی‌مان،شیرخشک‌های رژیمی و رگولار (معمولی) در سامانه تی‌تک برای شفافیت در زنجیره توزیع شیرخشک ثبت می‌شوند و اگر داروخانه‌ای شیرخشک را ثبت نکند سهمیه شیرخشکش قطع خواهد شد.

کلید واژه ها: شیر خشک کمبود مقطعی معاون غذا و دارو اراک


( ۱ )

نظر شما :