اجاره کارت ملی نوزادان شیوه جدید قاچاق شیرخشک در استان

۰۱ آذر ۱۴۰۲ | ۰۹:۴۵ کد : ۳۹۴۵۹ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۱۳۹
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: برای جلوگیری از قاچاق شیرخشک قرار شد افراد فقط با کارت ملی نوزاد، شیرخشک دریافت کنند اما عده‌ای با جمع‌آوری کارت‌های ملی نوزادانی که نیاز به شیر خشک ندارند، اقدام به سودجوئی می‌کنند.
اجاره کارت ملی نوزادان شیوه جدید قاچاق شیرخشک در استان

به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو، دکتر عباس علیمرادیان معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی اراک اظهار داشت: کلیه برند های شیرخشک در داروخانه های استان موجود است و هر یک از شهروندان که برند خاصی از شیر خشک را نیاز دارند می‌توانند از طریق سامانه 190 محل توزیع آن را جویا شوند.

معاون غذا و دارو افزود: با توجه به اینکه عده‌ای سودجو از طرق غیرقانونی اقدام به قاچاق شیرخشک به خارج از کشور می‌کردند، از 20 مهرماه سامانه‌هایی برنامه‌ریزی شد تا نظارت‌ها تشدید و جلوی قاچاق این محصول که مورد نیاز شیرخواران است، گرفته شود.
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی اراک نیز گفت: برای جلوگیری از قاچاق، افراد با ثبت کد ملی شیرخوار امکان دریافت شیرخشک یارانه‌ای را  دارند اما متأسفانه عده‌ای با جمع‌آوری کارت‌های ملی نوزادانی که نیاز به شیر خشک ندارند، اقدام به سودجوئی می‌کنند.
علیمرادیان افزود: غالب مشکلی که در استان در خصوص کالاهای سلامت به خصوص داروها و شیرخشک مطرح می‌شود با تقویت نظارت‌ها و کوتاه شدن دست دلالان و قاچاقچیان، رفع خواهد شد.
معاون غذا و دارو با اشاره به در نظر گرفتن مجازات‌هایی برای خانواده‌هایی که شماره ملی نوزادشان را در اختیار افراد سودجو قرار می‌دهند، گفت: اثبات این امر که مشخصات و شماره ملی نوزاد در اختیار غیر قرار گرفته به راحتی صورت می‌پذیرد و از قطع سهمیه شیر خشک تا پیگرد قانونی برای خانواده خاطی با عنوان تخلف فروش کالای موضوع قاچاق را در پی خواهد داشت.
انتهای پیام/

کلید واژه ها: شیرخشکهای رژیمی و متابولیک معاون غذا و دارو اراک


( ۱ )

نظر شما :