توزیع "داروی وارفارین" در داروخانه های استان مرکزی

۰۳ دی ۱۴۰۲ | ۰۹:۰۱ کد : ۴۰۴۴۴ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۶۳۳
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: توزیع "داروی وارفارین" از اوایل دیماه در سطح کشور و استان آغاز شده است و تا پایان هفته جاری ظرفیت داروخانه ها تکمیل خواهد شد.
توزیع "داروی وارفارین" در داروخانه های استان مرکزی

به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو، دکتر عباس علیمرادیان معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی اراک در خصوص کمبود داروی وارفارین که طی روزهای گذشته با تقاضای زیادی مواجه شد اظهار داشت: طی ماه های گذشته مقدار زیادی از این دارو وارد کشور شده است و مقرر شد تا زمان توزیع این مقدار، داروی جدید وارد نشود.

وی با بیان اینکه اکنون نیز به اندازه مصرف حدود ۲ هفته از این داروها موجود است ادامه داد: از روز اول دیماه توزیع داروی وارفارین وارد شده در سطح کشور آغاز شده است که تا آخر هفته ظرفیت انبارها تکمیل و مشکل تهیه وارفارین در سطح استان برطرف خواهد شد.

علیمرادیان به بیماران توصیه کرد: داروی وارفارین را به اندازه مصرف یک هفته تهیه کنند. (وارفارین (warfarin) از گروه داروهای ضد انعقاد خون است که موجب می‌شود خون راحت‌تر در رگ‌ها جریان پیدا کند)

وی همچنین تاکید کرد: اقلام دارویی مورد نیاز در داروخانه های استان موجود است و هیچگونه کمبودی وجود ندارد به نحوی که هم اکنون شرایط توزیع دارو در سطح استان مطلوب می باشد و اقلام دارویی مورد نیاز طی هماهنگی های انجام شده با شرکت های پخش دارو بصورت مرتب توزیع می شود.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اراک در خصوص توزیع شیرخشک در سطح استان نیز گفت: ظرفیت انبار داروخانه های استان برای سه تا چهار ماه آینده از شیر خشک مورد نیاز تکمیل است و امکان تهیه این قلم در داروخانه های استان به راحتی وجود دارد.

کلید واژه ها: توزیع وارفارین معاون غذا و دارو اراک


( ۸ )

نظر شما :