در اراک انجام شد،

کشف ۱۲۰۰ عدد داروهای تقلبی و ۱۳۰۰ سی سی شربت مخدر از یک عطاری در شهر اراک

۰۲ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۴:۱۲ کد : ۴۱۹۴۳ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۶۱
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی اراک خبر داد: در بازرسی مشترک با پلیس مواد مخدر یک واحد عطاری متخلف به دلیل عرضه داروهای شیمیایی و مکمل های قاچاق پلمب شد.
کشف ۱۲۰۰ عدد داروهای تقلبی و ۱۳۰۰ سی سی شربت مخدر از یک عطاری در شهر اراک

به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو، دکتر عباس علیمرادیان معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی اراک بیان کرد: با پیگیری‌های کارشناس واحد فرآورده‌های طبیعی، طب سنتی و مکمل، در بازدید نامحسوس تیم بازرسی معاونت غذا و دارو و پلیس مواد مخدر از یک عطاری در شهر اراک، مقادیری محصولات قاچاق و داروی مخدر ضبط و پلمپ شد.
وی افزود: در این رابطه ۱۲۰۰ عدد داروهای مخدر  و ۱۲۰۰ سی سی شربت های مخدر به ارزش ریالی ۷۰ میلیون ریال کشف و ضبط و با حکم دادستانی شهرستان اراک پلمپ شد.
معاون غذا و دارو از شهروندان خواست هنگام خرید از عطاری‌ها به سلامت محصول و به ویژه مجوزهای بهداشتی آن توجه کافی را داشته باشند و به هیچ عنوان تحت تاثیر سودجویانه در امر درمان قرار نگیرند.
دکتر علیمرادیان ضمن هشدار نسبت به مصرف موادمخدر صنعتی به اسم قرص‌های لاغری و هرگونه پودرهای گیاهی به شکل قرص، شربت، شیاف، همچنین تبعات منفی و بدون بازگشت مصرف مواد روان‌گردان گفت: از مردم تقاضا داریم در صورت مشاهده این محصولات در عطاری‌ها، موضوع را از طریق شماره تلفن ۱۹۰ گزارش دهند.
انتهای پیام/

کلید واژه ها: کشف دارو عطاری معاونت غذا و دارو اراک


نظر شما :