سرمایه‌گذاری برای تولید داروهای ناباروری در کشور/ایجاد و تقویت زیرساخت‌های ملزومات پزشکی

۱۴ فروردین ۱۴۰۳ | ۰۹:۳۰ کد : ۴۲۶۶۳ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۲۴
معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو از سرمایه‌گذاری برای تولید داروهای ناباروری در کشور و ایجاد و تقویت زیرساخت‌های ملزومات پزشکی در سال جدید خبر داد.
سرمایه‌گذاری برای تولید داروهای ناباروری در کشور/ایجاد و تقویت زیرساخت‌های ملزومات پزشکی

دکتر سیدحیدر محمدی در گفت‌وگو با ایفدانا با اشاره به شعار سال، برنامه‌های سازمان غذا و دارو برای سال جدید را مبتنی بر این شعار اعلام کرد و گفت: طی چند سال اخیر شعار سال با محوریت تولید است که امسال مقام معظم رهبری آن را با مشارکت مردم اعلام کردند و ما این فرمایشات را با محوریت رونق بخشیدن و رشد تولید موردتوجه قرار خواهیم داد.

 

وی خاطرنشان کرد: تولید بسیاری از مواد اولیه دارویی را برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری کرده‌ایم که در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری در سال ۱۴۰۳ عملیاتی کنیم، همچنین بخشی از نیازهایمان به ملزومات پزشکی نیز با ایجاد و تقویت زیرساخت‌های موردنیاز در سال ۱۴۰۳ در کشور تولید خواهد شد.

 

رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به سرمایه‌گذاری برای خودکفایی در تولید داروهای ناباروری به‌عنوان یکی از اهداف تعیین شده در سال ۱۴۰۳، تصریح کرد: سازمان غذا و دارو در کنار رگولاتوری و تنظیم‌گری برای تامین داروها موضوع سرمایه‌گذاری و حمایت از سرمایه‌گذاری را پیگیری می‌کند تا با همراهی وزارت صمت، خطوط تولید بازسازی شود و شاهد بالارفتن بهره‌وری در این حوزه و سودزایی بیشتری برای شرکت‌های تولیدکننده باشیم.

کلید واژه ها: سرمایه گذاری دارو ناباروری کشور


نظر شما :