در راستای مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور انجام شد؛

کشف دو انبار بوتاکس و مکمل های ورزشی قاچاق و تقلبی در اراک

۱۴ فروردین ۱۴۰۳ | ۱۱:۰۷ کد : ۴۲۶۶۶ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۸۸
سرپرست معاونت غذا و دارو اراک از کشف دو انبار داروهای بوتاکس و مکمل های ورزشی قاچاق و تقلبی به ارزش ریالی چهار میلیارد و ششصد میلیون ریال در شهر اراک خبر داد.
کشف دو انبار بوتاکس و مکمل های ورزشی قاچاق و تقلبی در اراک

به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو، دکتر علی یادگاری، سرپرست معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی اراک با اشاره به کشف دو انبار بزرگ دپوی دارو و مکمل غیرمجاز در استان مرکزی اظهار داشت:‌ در راستای مبارزه با قاچاق کالا های سلامت محور با اولویت وپایش انبارها و محل های دپوی کالا، کارشناسان معاونت غذا و دارو به همراه مأموران پلیس امنیت اقتصادی استان در تحقیقی از دپوی مقادیری داروی و مکمل های غیر مجاز از دو انبار در اراک مطلع شدند.

وی افزود: با شناسایی انبارهای  مذکور در دو  از محله‌های اراک کارشناسان معاونت غذا و دارو به همراه پلیس امنیت اقتصادی در محل مذکور حاضر و در بازرسی از یک انبار مقداریری داروی غیر مجاز شامل ( ژل تزریقی، انواع ویال، بوتاکس، انواع سرم) قاچاق به ارزش ریالی یک میلیارد و ششصد میلیون ریال و از یک انبار دیگر تعداد ۲۲۰ قوطی مکمل های ورزشی قاچاق و غیر مجاز به ارزش ریالی سه میلیارد ریال کشف کردند.

سرپرست معاونت غذا و دارو با بیان اینکه ارزش داروهای مکشوفه در ارزیابی کارشناسان مربوطه چهار میلیارد و ششصد میلیون ریال برآورد شده است و پرونده جهت طی مراحل قضایی به مراجع ذیربط ارجاع شد.

دکتر یادگاری با تأکید بر اینکه قاچاق کالاهای سلامت محور یکی از پدیده هایی است که به شدت سلامت و اقتصاد کشور را در معرض خطر قرار می دهد، گفت: معاونت غذا و دارو  همواره با تمام توان و جدیت با قاچاق و توزیع کالاهای سلامت محور، برخورد خواهد کرد و از طریق سامانه تلفنی ۱۹۰ آماده دریافت گزارشات شهروندان در این زمینه است.
انتهای پیام/

کلید واژه ها: کشف دارو بوتاکس مکمل ورزشی قاچاق تقلبی معاونت غذا و دارو اراک دکتر یادگاری


نظر شما :