در پیامی صورت گرفت؛

پیام تبریک معاون غذا و دارو اراک به مناسبت روز قلم

۱۳ تیر ۱۳۹۹ | ۲۳:۱۵ کد : ۴۸۳۰ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۱۱۴۹
همزمان با روز قلم معاون دکتر عباس علیمرادیان معاون غذا و دارو اراک در پیامی این روز را به تمام اهالی اندیشه و اهل قلم کشور تبریک گفت.
پیام تبریک معاون غذا و دارو اراک به مناسبت روز قلم
متن پیام وی بدین شرح است: 
 
«بسم‌الله الرحمن الرحیم
 
ن والقلم و مایسطرون 
 
بی‌تردید در بیان اهمیت و عظمت قلم همین بس که خداوند به قلم سوگند یاد کرده و امروز روز قلم است؛ روزی که با بهانه‌ای دیگر حرمت قلم و پاسداشت اصحاب قلم را گرامی می‌داریم چراکه تراواشات قلم چونان جانی بر کالبد جامعه می‌دمد و جامعه‏‌ای که در آن اصحاب قلم‏ به فکر و اندیشه نپردازند، جامعه‏ای مرده و بی‏تحرک خواهد بود.
 
حضرت امام علی (ع) می‏‌فرماید: "اندیشه‏‌های دانشمندان، به بلندای قدرت قلم‏هاشان است" و بی‌شک تاثیر قلم از هر چیزی فراتر است که تاریخ بشریت گواه ماندگاری آن است. 
 
قلم زبان خداست، امانت آدم است و ودیعه عشق و اهالی قلم رسولان سعادت بشر. قلم، زبان عقل و معرفت و احساس انسان‌ها و بیان کننده تفکر، اندیشه و شخصیت صاحبان آن است. 
 
روز چهاردهم تیر روزی برای یادآوری حرمت، منزلت و قداست قلم و اصحاب قلم و مجالی برای پاسداشت نویسندگان و فعالان عرصه فرهنگ و اندیشه است. 
 
اینجانب بدینوسیله این روز فرخنده را به تمام اهالی اندیشه و اهل قلم تبریک می‌گویم و امیدوارم قلم اندیشمندان همواره در راه خدمت به خلق و تعالی فرهنگ و اندیشه این سرزمین بچرخد.»
دکتر عباس علیمرادیان
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی

کلید واژه ها: روز قلم دکتر علیمرادیان


( ۱ )

نظر شما :