ماهی قرمز شب عید ناقل کرونا نیست

۳۰ بهمن ۱۳۹۸ | ۰۸:۳۲ کد : ۷۷۲۰ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۲۸۶۳
وزارت بهداشت انتقال ویروس کرونا از طریق ماهی قرمز شب عید به افراد را تکذیب کرد.
ماهی قرمز شب عید ناقل کرونا نیست

به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو اراک، چند روزی است انتشار اخباری در فضای مجازی مبنی بر انتقال ویروس کرونا از طریق ماهی های قرمز که برای ایام عید خریداری می شود، اذهان عمومی را درگیر خود کرده است و این سوال را برای مردم به وجود آورده است که آیا این موضوع صحت دارد یا خیر؟

حسین عرفانی، رئیس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان،گفت: سازمان دامپزشکی کشور واردات هرگونه حیوان و آبزی زنده را از کشور چین ممنوع اعلام کرده است.


او در خصوص انتشار عکس و ویدیو‌هایی مبنی بر ورود ماهی‌های قرمز عید افزود: هموطنان توجه داشته باشند، پروسه و ریشه ماهی قرمز در ایران بوده و هیچ گونه واردات ماهی‌های قرمز چینی صحت نداشته و ندارد.

 

او با تاکید بر اینکه وزارت بهداشت به همراه مقامات کشوری ورود هرگونه ماهی و حیوان را از کشور‌های آسیایی ممنوع کرده است، افزود:  موضوع واردات ماهی های قرمز از چین منتفی است و این موضوع را تکذیب می‌کنیم.

 

عرفانی یادآوری کرد: برخی به دنبال تنش هستند و پیام‌های این چنینی را منتشر می‌کنند.

ماهی قرمز شب عید ناقل ویروس کرونا نیست

عرفانی به هموطنان اطمینان داد و گفت: مردم در نظر داشته باشند با خرید ماهی قرمز شب عید هیچ گونه ویروس کرونا منتقل و منتشر نمی شود.

کلید واژه ها: ماهی قرمز ناقل کرونا نیست


( ۲۱ )

نظر شما :