احتمال تجویز و مصرف داروی فاویپیراویر در بیماران سرپایی کرونا سلامت نیوز: احتمال تجویز و مصرف داروی فاویپیراویر در بیماران سرپایی کرونا

۲۴ آبان ۱۳۹۹ | ۱۴:۰۳ کد : ۱۳۲۷۲ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۱۱۸۵
مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: در صورت تائید کمیته علمی ستاد مبارزه با کرونا، داروی فاویپیراویر در بخش سرپایی تجویز و مصرف خواهد شد.
احتمال تجویز و مصرف داروی فاویپیراویر در بیماران سرپایی کرونا سلامت نیوز: احتمال تجویز و مصرف داروی فاویپیراویر در بیماران سرپایی کرونا

به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو اراک، دکتر سید حیدر محمدی با بیان اینکه هنوز ماهیت ویروس کرونا در دنیا شناسایی نشده است تا داروی مشخص و منحصری داشته باشد، اظهار کرد: داروهایی که در حال حاضر برای درمان کرونا استفاده می شود اغلب داروهای ضد ویروس است که از قبل هم در دسترس بوده است.


وی افزود: هنوز نمی توان در مورد اثربخشی قطعی دارویی اظهار نظر کرد، پس هیچ داروی قطعی برای درمان کرونا در دنیا وجود ندارد. در حال حاضر عمدتا داروهای ضد ویروس و ضد التهابی چون رمدسیویر، کلترا و فاویپیراویر برای درمان این بیماری مطرح است که اثرگذاری نسبی داشته اما اثربخشی قطعی ندارند. به گفته مدیرکل دارو سازمان غذا و دارو سه داروی مذکور معمولا در فاز حاد برای بیماران تجویز و مصرف می شود اما احتمال دارد درصورت تائید کمیته علمی مبارزه با کرونا، داروی فاویپیراویر در بخش سرپایی نیز تجویز و مصرف شود.


وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر داروی فاویپیراویر توسط چندین شرکت دارویی در داخل کشور تولید می شود و مشکلی از لحاظ تامین این دارو وجود ندارد.

 

کلید واژه ها: تجویز و مصرف داروی فاویپیراویر


( ۶ )

نظر شما :