عدم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در برخی مطب‌ها و داروخانه‌های اراک

۲۸ فروردین ۱۴۰۰ | ۰۰:۳۱ کد : ۱۶۵۵۹ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۴۳۳
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: مردم در مکان‌های پرتجمع به ویژه داروخانه‌ها و مراکز عرضه کالا و خدمات مانند فروشگاه ها، درمانگاه ها و مطب‌های پزشکان فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند تا انتقال کروناویروس را شاهد نباشیم.
عدم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در برخی مطب‌ها و داروخانه‌های اراک

به نقل از روابط عمومی معاونت غذا دارو اراک، دکتر عباس علیمرادیان اظهار کرد: کادر درمانی در بیمارستان‌ها اعم از پزشکان و پرستاران و سایر عزیزانی که در حال خدمت‌رسانی به بیماران هستند و همچنین داروسازان که در سنگر خدمت به بیماران کرونایی قرار دارند، از مردم درخواست می‌کنند که رعایت فاصله‌گذاری ایمن و استفاده از ماسک و دستکش برای پیشگیری از کرونا را در دستور کار داشته باشند.

 وی با اشاره به تجمع مردم در برخی از مطب‌های پزشکان و در داروخانه‌ها، تصریح کرد: در داروخانه‌ها برخی موارد شاهد رعایت نشدن فاصله‌گذاری اجتماعی هستیم که این موضوع نگران‌کننده است.

دکتر علیمرادیان با بیان اینکه با الزام رعایت فاصله گذاری اجتماعی امکان ابتلا به بیماری کرونا کمتر خواهد شد، افزود: تا ریشه‌کنی به خصوص پیک چهارم ویروس لازم است فاصله‌گذاری اجتماعی یک تا دو متری در مطب پزشکان و داروخانه‌ها رعایت شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اراک ادامه داد: گاهی افرادی هستند که بدون علامت ممکن است ناقل بیماری کرونا باشند بنابراین ضرورت دارد با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی از انتقال این بیماری پیشگیری شود.

وی با بیان اینکه لازم است با علامت‌گذاری و نصب برچسب، فاصله گذاری اجتماعی در محیط داروخانه‌ها بیشتر رعایت شود تا پیشگیری بیشتر شود، خاطرنشان کرد: مراجعه‌کنندگان به داروخانه‌ها و شاغلان این مراکز باید ضمن رعایت فاصله ایمن با افراد دیگر، از دستکش و ماسک در طول حضور در داروخانه استفاده کنند.

کلید واژه ها: فاصله گذاری اجتماعی در داروخانه دکتر علیمرادیان معاون غذا و دارو اراک


نظر شما :