معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی اراک خبر داد

پیگیری کمبودهای دارویی بلافاصله پس از دریافت گزارش

۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۱۰:۱۹ کد : ۱۷۰۰۹ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۴۴۲
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: گزارش کمبودهای دارویی دریافت شده از سامانه تلفنی ۱۹۰، بلافاصله توسط کارشناسان دارویی پیگیری می شوند.
پیگیری کمبودهای دارویی بلافاصله پس از دریافت گزارش

به گزارش ایفدانا به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو اراک- دکتر عباس علیمرادیان، معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی با بیان این مطلب که یکی از بیشترین تماس های مردم با سامانه ۱۹۰ در رابطه با کمبودهای دارویی است، افزود: گزارشات دریافتی در این رابطه بلافاصله توسط کارشناسان مربوطه پیگیری و در کوتاهترین زمان ممکن پس از بررسی به تماس گیرنده اطلاع رسانی می شود.

 
وی با اشاره به اینکه اغلب موارد سوالات دارویی معمولا در زمینه داروهای وارداتی است ادامه داد:  تنها در مواردی که کمبود گزارش شده کشوری است گاهی تامین دارویی با تاخیر مواجه می شود اما در این موارد نیز بلافاصله پس از برطرف شدن مشکل، دارو تامین و به سرعت در اختیار داروخانه ها قرار می گیرد.
 
دکتر عباس علیمرادیان، معاون غذا و دارو نیز میانگین تعداد تماس دریافتی توسط سامانه ۱۹۰ را، روزانه بیش از بیست تماس تلفنی اعلام کرد و گفت: پیگیری کمبودهای دارویی بویژه داروهای بیماران خاص و صعب العلاج، ارائه مشاوره دارویی، اطلاع از نحوه صحیح مصرف داروها، مشاوره درخصوص پیشگیری از بروز تداخلات دارویی، دریافت گزارش مسمومیت دارویی و راهنمایی در زمینه اقدامات اولیه در مسمومیت ها و همچنین دریافت شکایات و انتقادات مردمی از عملکرد داروخانه ها از مهمترین تماس های دریافت شده توسط سامانه ۱۹۰ است.
 
وی در ادامه افزود: هم استانی های گرامی می توانند از شنبه تا چهارشنبه، در ساعات اداری از ساعت ۷/۱۵ الی ۱۵:۰۰ سوالات دارویی خود را از طریق شماره تلفن ۱۹۰ با کارشناسان مربوطه درمیان بگذارند./

کلید واژه ها: پیگیری کمبودهای دارویی سامانه تلفنی ۱۹۰ دکتر علیمرادیان معاون غذا و دارو اراک


( ۱ )

نظر شما :